דני דנון
דני דנון צילום: הלל מאיר/TPS

מועצת הביטחון של האו"ם דנה היום (שלישי) בתוכנית השלום האמריקנית "תוכנית המאה". בדיון לא עלתה להצבעה הצעת הגינוי הפלסטינית שקודמה בשבוע האחרון באמצעות תוניסיה ואינדונזיה.

הדיון התקיים בנוכחותו של מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, יו"ר הרש"פ, אבו מאזן, השגריר דני דנון, השגרירה האמריקאית, קלי קראפט, ויתר חברות המועצה.

מזכ"ל האו"ם קרא לשני הצדדים לחזור לשולחן המשא ומתן. "האו"ם מחוייב לחזון שתי המדינות ופתרון הקונפליקט על בסיס החלטות או״ם והחוק בינלאומי", אמר גוטרש.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן תקף בנאומו את ארה"ב וישראל ואמר כי "לא נקבל את התוכנית האמריקאית ואנחנו נתעמת עם יישומה בשטח".

לדבריו, "ירושלים היא שטח כבוש. למי יש זכות לתת את העיר הזו כמתנה למדינה אחת או אחרת? מזרח ירושלים שלנו ומערב ירושלים שלהם".

"ארה"ב לבדה לא תוכל להיות מתווכת לבדה ואנחנו קוראים לקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על ממשלת ישראל. ברגע ההיסטורי הזה אני רוצה להושיט את ידי לשלום", הוסיף אבו מאזן.

השגריר דנון נאם לאחר מכן ותקף את סרבנותו של יו״ר הרשות, "אם היה באמת רוצה במשא ומתן, הוא לא היה עכשיו בניו יורק אלא בירושלים. להתלונן במקום להוביל - זו דרכו של אבו מאזן".

השגריר הישראלי אמר לחברות המועצה כי "לא תהיה כל התקדמות בתהליך השלום כל עוד אבו מאזן מכהן בתפקידו".

לדבריו, "רק כאשר עבאס יירד מהבמה, ישראל והפלסטינים יוכלו לצעוד קדימה. מנהיג שבוחר בסרבנות, הסתה והאדרת טרור לעולם לא יכול להיות שותף לשלום".

"השלום הוא בליבת דרכו של העם היהודי וישראל מודה לנשיא טראמפ על המחוייבות שלו לשלום", הוסיף דנון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו