העירייה החליפה את מי הברז בבירה

תושבים בהודו נדהמו לגלות שמי הברז שלהם התחלפו בבירה, ומסתבר שדווקא העירייה אחראית לעניין

מתנאל ראט , ט"ז בשבט תש"פ

הייתם רוצים ברז ליקר בבית?
הייתם רוצים ברז ליקר בבית?
צילום: iStock

תושבי בניין דירות במדינת קרלה שבהודו נדהמו לגלות בימים האחרונים שמי הברז הרגילים שלהם התחלפו במשהו קצת שונה. בברזים התחילה לזרום תערובת אלכוהולית לא ברורה, והתושבים פנו במהירות לעירייה שתסביר להם מה קרה למי הברז הרגילים.

לאחר בירור קצר, עובדי העירייה גילו שלמעשה הרשויות עצמם הם האחראים לתופעה. יום לפני החלפת המים בברזים, בית המשפט החרים 6,000 ליטרים של משקאות אלכוהוליים פגי תוקף מאחד המלונות הסמוכים וקבע כי אין להגיש אותם יותר לאורחים.

על מנת לקיים את צו בית המשפט הוחלט לחפור בור באדמה ולהכניס לתוכו את המשקאות המוחרמים. לרוע המזל, הבור נחפר סמוך לבאר מים ואלפי ליטרים של בירה, ברדני ורום התערבבו במי הבאר ועברו לברזי התושבים.

אבל למרות הבר הפתוח שיש לתושבי הבניין, הם לא מרוצים מהמצב ורק מחכים שהמים יחזרו לברזים. לדבריהם, המצב הנוכחי הוא בלתי נסבל כאשר אין להם מים לשתייה ולשטיפת הכלים והכביסה, וחלק מהתושבים נאלצו להישאר בבית עם הילדים במקום לצאת לעבודה. יש כאלו שאף ניסו לשפוך את המים המעורבבים באלכוהול ישירות לרחוב אבל עם הזמן הם הבינו שכנראה וגם זה לא יעזור בקרוב.

הרשויות בינתיים פועלות לתקן את המצב אך לפי הדיווחים העבודות להחזיר את המצב לקדמותו ייקחו לפחות חודש. עד אז, העירייה מעניקה מדי יום 5,000 ליטרים של מים לתושבי הבניין, אך נראה שגם זה לא מספיק.

אז בפעם הבאה שתחלמו לבנות לעצמכם ברז בירה או קולה, תשאירו לפחות כמה ברזי מים גם בבית. מסתבר שגם אם זה פחות טעים- זה עדיין לא פחות חשוב.