המענה הערבי ל"תג מחיר"

ח"כ ד"ר מנסור עבאס מהרשימה המשותפת קורא להקים "משמר אזרחי קהילתי" בתגובה למה שהוא מכנה: "טרור תג מחיר".

ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

ח"כ ד"ר מנסור עבאס
ח"כ ד"ר מנסור עבאס
צילום: דוברות

חבר הכנסת ד"ר מנסור עבאס (יו"ר רע"מ וראש צוות הרשימה המשותפת למלחמה באלימות), קורא להקים במגזר הערבי ועדות שמירה אזרחיות בהן ישתתפו מתנדבים לא חמושים.

מטרתן של הקבוצות תהיה לדבריו להגן על היישובים הערביים מפני התקפות חוזרות ונשנות על ידי קבוצת "טרור תג מחיר", לפעול לפתרון סכסוכים מקומיים, ולהוות גורם להרתעה חברתית כלפי מבצעי פשעים פליליים ביישובים ערביים.

"חייבים לקחת אחריות על עצמנו ועל החברה שלנו, לאחר שרשויות החוק אינן מסוגלות להרתיע טרוריסטים ופושעים, ולהביאם לדין", טען.

בנוגע לסמכות ועדות השמירה הקהילתיות אמר ח"כ עבאס, "עבודתם תהיה בפיקוח המועצות המקומיות והעיריות הערביות, ובתיאום מלא עם המשטרה, ובהנחיה ומעקב של ועדה ציבורית המייצגת נכבדים, משפחות, אנשי דת, חינוך ואנשי ציבור".

ד"ר עבאס קרא לראשי המועצות והעיריות ליזום אמנה מתאימה, ותוכנית פעולה בכל ישוב למציאת והפעלת ועדות המשמר המקומיות, בתיאום מלא עם חברי המועצות, אנשי דת ונציגי משפחות.

הבוקר פנה עבאס במכתב לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן וביקש ממנו להוציא גינוי ברור לאירוע תג מחיר שאירע לפנות בוקר בכפר ג'ש (גוש חלב) שבצפון, ובו נוקבו גלגלים של עשרות כלי רכב ורוססו 2 כתובות נאצה "תג מחיר" על 2 מבנים, וביקש ממנו גם להורות לכוחות המשטרה לעשות הכל על מנת להביא למעצרם של הטרוריסטים שחיבלו בכפר ג׳ש ולהבאתם לדין, ובנוסף לפצות כספית את התושבים שנזוקו.

במכתבו של ח"כ עבאס לשר ארדן הוא ציין כי בשנה שעברה ועד היום היו הרבה אירועים דומים של טרור "תג מחיר" ופשעי שנאה לאומנית ביישובים ערביים כמו ג׳לג׳וליה, כפר קאסם, עכברה, שועפאט, גסר אלזרקא. וכי התחושה בכפר ג׳ש ובחברה הערבית קשה מאוד, וישנם קומץ של טרוריסטים יהודיים שעומלים בלילות האפלים בכדי לחבל ביחסים הטובים בין תושבי המדינה.

"אי עצירת המפגעים בכפר ג׳ש בפרט ובכל האירועים הגזעניים שהתרחשו עד היום נותנת אור ירוק לעוד שנאה וגזענות, ולעוד פיגועים שעלולים להביא חס וחלילה לפגיעה בחיי אדם", כתב.