חוננו: שמחים שבנט הקל את הצו

בארגון קראו לשר בנט בעקבות ביטול המעצר המנהלי של אליה בן דוד "לחדול מכל המדיניות המרושעת של צווים מנהליים אנטי דמוקרטיים".

ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

חוננו: שמחים שבנט הקל את הצו-ערוץ 7
קלות בלתי נסבלת. עו"ד עדי קידר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בארגון חוננו מגדירים הערב (שלישי) את החלטת השר בנט להמיר את צו המעצר המנהלי נגד הצעיר אליה בן דוד בצו הגבלה "צעד קטן בכיוון הנכון".

"אנו שמחים ששר הביטחון קלט שהאנשים שהחתימו אותו על הצו האכזר והניבזי הזה הוליכו אותו שולל והחליט בסופו של דבר להקל אותו", מסרו בארגון.

"אנחנו קוראים לשר בנט לחדול מהמדיניות שהותוותה על ידי השר יעלון שהגביר את ההתעללות המנהלית בנוער ארץ ישראל, לחדול לאלתר מכל המדיניות המרושעת של צווים מנהליים אנטי דמוקרטיים ולהכווין את כוחות הביטחון לטפל ביד ברזל בטרור הערבי המשתולל ברחבי הארץ", הוסיפו.

עו"ד עדי קידר ציין עוד, "הודעת שר הביטחון רק מבהירה את הקלות הבלתי נסבלת שבה השב"כ מפעיל לחצים ומחתים בצורה בלתי מידתית ובלתי חוקית לא ביסוס את שר הביטחון על צווים".

לדבריו, "התנהלותו והחלטתו של שר הביטחון לשנות מההחלטה היא ראויה אבל היא לא סוף פסוק, צריך לבחון את כלל הצווים המנהליים שמוצאים, לרבות צווי הרחקות וכד' שמוצאים בהינף יד. צריך לפתוח את כל הדבר הזה במעין וועדת חקירה שתבחן לעומק את ההתנהלות של השב"כ בהיבט הזה".

כאמור, הערב הודיע שר הביטחון בנט כי החליט לבטל את צו המעצר המנהלי עליו חתם נגד הצעיר בן ה-19 אליה בן דוד מנוף הגליל.

בהודעה שפורסמה מטעם שר הביטחון נאמר כי לאחר שנודעו אמש פרטי החלטת בית המשפט, הורה בנט על פתיחה לעיון מחדש של המעצר המינהלי של אליה בן דוד.

בתום בדיקה יסודית, יצמצם היום שר הביטחון את צו המעצר המינהלי כנגד בן דוד וימיר אותו בצו הגבלת כניסה ליהודה ושומרון בלבד שייחתם על ידי אלוף פיקוד המרכז, בתוספת פיקוח מינהלי נוסף.

"בבחינת מכלול השיקולים, ובהם העבר של העציר, עלה כי ניתן לנקוט בכלי אכיפה מינהלי שונה ומצומצם. אופן המשך הטיפול ייבחן בהמשך על בסיס הנתונים והעובדות שיובאו בפני שהב״ט", נמסר מטעם השר.