השגריר דני דנון על אולמרט: טרור מדיני

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הממשלה לשעבר אולמרט כינסו מסיבת עיתונאים, אבו מאזן יצא לפני שאולמרט השיב לשאלות העיתונאים.

ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

אבו מאזן ואולמרט. ארכיון
אבו מאזן ואולמרט. ארכיון
Reuters

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כינס הערב (שלישי) בניו יורק מסיבת עיתונאים, לאחר הדיון במועצת הביטחון של האו"ם על תוכנית המאה שהסתיים ללא החלטה.

לצידו של אבו מאזן במסיבת העיתונאים ישב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אשר השתתף באירוע למרות הביקורת החריפה שנמתחה עליו מצד רבים ובהם גם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בדבריו ניסה אבו מאזן לשכנע את השומעים כי הוא מעוניין בחידוש המו"מ לשלום בין ישראל לפלסטינים, "דיברתי קודם במועצת הביטחון של האו"ם והדגשתי את החשיבות של הגעה לשלום באמצעות משא ומתן".

לדבריו, "התכנית האמריקנית מתנכרת להחלטות הבינלאומיות. נפגשתי עם אולמרט לפני זמן קצר. המשא ומתן עמו היה מבטיח, למרות שלא הגענו לפתרון היינו קרובים מאוד. אנו מוכנים לחדש את המשא ומתן בנקודה שבה הסתיים עם אולמרט".

אבו מאזן הוסיף: "אנו מוכנים למדינה פלסטינית שתקום בשכנות לצד מדינת ישראל בגבולות '67 כשירושלים המזרחית בירתה וירושלים המערבית היא בירת ישראל. אנו קוראים לישראלים לסרב לעמדות הקיצוניות שלא יובילו לשום מקום".

"השלום לא יגיע באמצעות כפייה על אחד הצדדים, אלא באמצעות נכונות של שני הצדדים לחיות האחד לצד השני על האדמה הזאת. אנחנו לא מאמינים באלימות ונאבקים בטרור. אנו מאמינים בתיאום ביטחוני עם כל המדינות, וחתמנו על הסכמים ביטחוניים רבים. אנו מאמינים רק במאבק עממי לא אלים. ידינו מושטות לשלום ולאנשי השלום כמו אולמרט", הדגיש.

לאחר שסיים את דבריו אמר אולמרט, "שאלו אותי רבות למה לשתף פעולה עם עבאס? תוכנית טראמפ מטרתה לעשות שלום בין ישראל לפלסטינים, אז אנו צריכים לדון איתם. הפרטנר היחיד שמייצג את הפלסטינים והראה כי הוא מוכן לדון ואיתו נוכל להגיע להסכם הוא אבו מאזן".

לדבריו, "תוכנית טראמפ יוצאת מתוך ההנחה של שתי מדינות. לכן אם זהו תנאי שמקובל על כל הצדדים, אז יש נתיב שיש לדון בו. השותף של ישראל למו"מ צריך להיות מחמוד עבאס. מי יהיה בצד הישראלי, נדע מאוחר יותר השנה"

השגריר דני דנון הגיב על מסיבת העיתונאים "דווקא ביום שבו אבו מאזן נכשל בניסיון שלו להוביל מהלך מדיני באו״ם נגד מדינת ישראל, בוחר אולמרט לתת רוח גבית לטרור המדיני של הפלסטינים. זו פגיעה לא רק בישראל אלא גם בארה״ב שהציגה תוכנית חשובה לשלום במזרח התיכון".