שכונת "מצפה רנה" לזכרה של רנה שנרב הי''ד

ראשי הרשויות של לוד ובנימין והרב איתן שנרב חתמו אמש על מגילת יסוד לזכרה של רנה הי"ד שנרצחה בפיגוע במעיין דני.

ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ

שכונת "מצפה רנה" לזכרה של רנה שנרב
שכונת "מצפה רנה" לזכרה של רנה שנרב
צילום: דוברות בנימין

מחזקים את ההתיישבות בארץ ישראל: ראש הממשלה, ראשי הרשויות של לוד ובנימין והרב איתן שנרב חתמו אמש על מגילת יסוד לזכרה של רנה הי"ד שנרצחה בפיגוע במעיין דני.

במעמד מרגש בבית משפחת שנרב בלוד, נחתמה אמש (ג') מגילת יסוד להקמת שכונת "מצפה רנה" בעיר לוד לזכרה של רנה שנרב הי''ד שנרצחה בפיגוע טרור במעיין דני הסמוך ליישוב דולב שבבנימין.

חתימת המגילה מגיעה לאחר אישור הממשלה להקמת שכונה עם 300 יח"ד תחת שם דומה ביישוב דולב בבנימין, כאשר במגילה מצוין כי בשכונה החדשה ייבנו 365 יח"ד ומספר רב של מעונות יום, מוסדות חינוך ומרכזים מסחריים.

השכונה החדשה בעיר לוד תוקם באזור הצופה אל הרי בנימין, וכן השכונה ביישוב דולב תשקיף על אזור גוש דן.

על ההצהרה חתומים ראש הממשלה בנימין נתניהו שאישר את השכונה ביישוב דולב, ראש העיר לוד יאיר רביבו שהכריז על הרעיון לשכונה בלוויה של רנה, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ והרב איתן שנרב, אביה של רנה הי''ד שנפצע בפיגוע.

רנה שנרב הי''ד נרצחה בפיגוע במעיין דני באוגוסט 2019 לאחר שהגיעה עם אביה ואחיה למעיין ומטען רב עוצמה התפוצץ סמוך לידם. כתוצאה מהפיצוץ רנה הי''ד נהרגה במקום, אב המשפחה הרב איתן נפצע קל וטיפל בבנו דביר שנפצע קשה, אך מאז התאושש וחזר לתפקוד מלא.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר, "אבן מאסו הבונים, הייתה לראש פנה. הכאב של רנה הי''ד יהפוך לבניין, לשכונה, בלוד ודולב. ארץ ישראל מתמלאת חיים. אנחנו מתחזקים בארץ ישראל ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונמשיך לבנות את ארץ ישראל זה הזיכרון האמיתי".

ראש העיר לוד עו''ד יאיר רביבו, "מתרגשים לחתום על מגילת היסוד להקמת שכונות לזכרה של רנה שנרב הי''ד, בעיר לוד בה גדלה וביישוב דולב בבנימין שבו החזירה נשמתה הטהורה לבורא.
העיר לוד ומטה בנימין קשורה זו בזו, וברוך ה' כעת אנו מצהירים על הקמת השכונה באמונה שבהמשך נחגוג את סיפוח ההתיישבות והחלת הריבונות ביהודה ושומרון ועוד ימים טובים למדינת ישראל.

כשאומרים דולב הפוך יוצאת המילה 'בלוד'. וזאת האמת. לוד וההתיישבות ביהודה ושומרון קשורים אחד בשני."

הרב איתן שנרב הוסיף "מעמד מרגש. זה הניצחון האמיתי שלנו על המרצחים. עוד שכונה, עוד יישוב ועוד בנייה והתיישבות בארץ ישראל. חשוב להעמיק את השורשים בכל חבלי הארץ וזה הזמן שכל ההתיישבות תתחבר לערים וכך כל עם ישראל יכיר את חבלי ארצנו. זה החלום. אני מאמין שבסוף היישובים האהובים שלנו ביו"ש יהפכו לערים וכך נחזר את שורשינו בארץ המובטחת".