ניר ברקת:
ישראל יכולה וצריכה להיות אחת מעשר הכלכלות החזקות בעולם

"בתוך עשור ישראל יכולה וצריכה להיות אחת מעשר הכלכלות החזקות בעולם. עלינו לנהל את הכלכלה בגישה של 'יזמות ולא גזברות'"

תגיות: ניר ברקת
חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: דוברות

ח"כ ניר ברקת מהליכוד נאם היום (ד') בכנס קהלת לכלכלה בתל אביב. בנאומו הציג ברקת סדר יום ומשנה כלכלית שגיבש לבקשתו של ראש הממשלה, ובמרכזה היעד להביא את מדינת ישראל לעשירייה הפותחת של הכלכלות החזקות בעולם.

ברקת אמר בנאומו כי: "ישראל יכולה וצריכה להיות אחת מעשר הכלכלות החזקות בעולם. היום אנו מקום 19 בתל"ג לנפש, אבל תוך עשור אנחנו יכולים להיות בעשירייה הראשונה בכלכלה, בהיי-טק ובחדשנות, וזאת בעזרת מספר צעדים הכרחיים שצריך לבצע בכלכלה הישראלית כדי להתאימה לאתגרי העולם של מחר. אני מתכוון לקדם ולממש צעדים אלו בכל תפקיד שאמלא בממשלה ובכנסת הבאה".

ברקת מתבסס על מספר עקרונות עבודה מנחים: 'יזמות ולא גזברות' תוך אבחנה חדה בין השקעה להוצאה וזווית ראייה עסקית, הובלת ישראל לקחת חלק בתחרות הגלובלית מתוך הבנה כי אנו לא מתחרים בינינו אלא מול המדינות החזקות בעולם, וכן התייחסות לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל לא כנטל אלא כנכס שיזניק את המשק הישראלי.

מתוך עקרונות אלו, הציג ברקת חמישה צעדים להאצת הצמיחה הכלכלית במשק, שמתמקדים בפתיחת השוק הישראלי לתחרות והפחתת המחירים והביורוקרטיה, הפיכת הפריפריה למנוע צמיחה לאומי, שדרוג שירותי הרפואה, השקעה בתשתיות לאומיות, ושירות ממלכתי בדומה לשירות לאומי בשאיפה ל-100% שירות.

"אם הייתה לי חשיבה גזברית כנראה שצ׳ק פוינט לא הייתה קיימת היום, חייבים להכניס יזמות למגזר הציבורי. ישנם אתגרים לאומיים רבים בהם הביטחון והחוץ, אך שינוי בנושא הכלכלי-חברתי הוא שיגדיל את 'העוגה הלאומית' וישלים את המעטפת של ישראל כמדינה עוצמתית וחזקה", אמר.