מאיר פרוש: אף אחד לא עוזב את גוש הימין

סגן שר החינוך, ח"כ פרוש, דוחה את הטענות לקץ גוש הימין. "טוב יהיה אם ליברמן לא יהיה על המפה ולא יטרלל את הפוליטיקה הישראלית".

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

חבר הכנסת מאיר כהן קובע נחרצות כי משיחות עם חברי כנסת במפלגות החרדיות גוש הימין לא צפוי להישאר כפי שהוא אחרי הבחירות, כלומר אפשרות החבירה לממשלת גנץ יחד עם 'העבודה-מרץ' אפשרית. חבר הכנסת הרב מאיר פרוש מ'יהדות התורה' דוחה את הדברים מכל וכל בראיון לערוץ 7.

"הפריחו לאוויר הבחירות את 'כחולבן' שרק מדברת על רצון להקים ממשלה אבל היא לא מצליחה להקים ממשלה. איך היא יכולה לתת אדרנלין לבוחרים? על ידי שהיא אומרת שיש לה תקווה", מסביר ח"כ פרוש.

את דברי חבר הכנסת כהן מגדיר הרב פרוש כססמאות פורחות ומזכיר כי מזה חצי שנה מנסים שוב ושוב לטעון שאלה או אלה יפרשו מגוש הימין "אבל שום מפלגה לא פרשה מגוש הימין, כי כל אחד מאיתנו מבין שזה חיוני לכל הצרכים, לארץ ישראל, לתורת ישראל ולעם ישראל, עבור כל הדברים האלה אנחנו צריכים ממשלה של ימין, אז מה מאיר כה יגיד? שלא רוצים לשמור על התורה או על ארץ ישראל? אז הוא אומר שיש חברי כנסת שאומרים... אז מה? כדי לתת תקווה לחבר'ס של 'כחול לבן' שיהיה משהו".

"כולנו נמצאים בגוש לא בגלל שאנחנו רואים בנתניהו מלך המשיח, אבל הם קרובים יותר למסורת ישראל ויפעלו יותר טוב בדברים שאנחנו רוצים, לא כמו שאנחנו רוצים אבל יותר מאשר כחול לבן עם לפיד".

לכל אלה מוסיף חבר הכנסת הרב פרוש הצעה לחבר הכנסת מאיר כהן: "אם הוא מחפש קולות בוא נכריז יחד שליברמן הוא ששולח אותנו שוב ושוב לבחירות. שיפסיקו להצביע לליברמן ואז או שהקולות ילכו לימין או ל'כחול לבן' אבל לא לליברמן. ליברמן לא רוצה את ביבי. זה העניין, ובגלל זה הוא יעשה את כל העבירות שיש בפוליטיקה. חושש להגיד שיעשה את זה עם הערבים אז הוא מתחבא ולא מדבר. אם ליברמן לא יהיה על המפה או שלא יהיה בעל כוח לטרטר ולטרלל את כל הפוליטיקה הישראלית יהיה טוב. לכן מאיר כהן וכל בכירי כחול לבן, תשקיעו מאמצים בכך שלא יצביעו לליברמן שאין לו באמת מה לומר. מה שאמר פעם על ימין הוא חוזר בו, מה שאמר פעם על שמאל הוא חוזר בו. תרדו על ליברמן. זו העצה שלי למאיר כהן".

על יציבות גוש הימין מזכיר הרב פרוש: "כבר שנה יש את הגוש הזה. מה הוא מספר סיפורים?".