הרש"פ: נאום דנון - "פשע מלחמה"

בכיר פלסטיני טוען, כי דברי השגריר דנון במועצת הביטחון הינם קריאה ישירה לרצח אבו מאזן והם בגדר פשע מלחמה.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ

הרש"פ: נאום דנון - "פשע מלחמה"-ערוץ 7
דני דנון
צילום: יוני קמפינסקי

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" מאשימה את דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, בהתנהגות "חצופה" וב"זלזול" בקהילה הבינלאומית וביו"ר ברשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן).

ההאשמה מתייחסת למה ש"וופא" כינתה "דברי השקר והכזב" שהשגריר דנון אמר בנאומו במועצת הביטחון של האו"ם ואשר הוכיחו לטענתה שישראל היא מדינה המפרה את החוק הבינלאומי בעוד הקהילה הבינלאומית חסרת כוח לכפות עליה את החלטותיה.

השגריר דנון אמר בנאומו, כי אבו מאזן מסרב לקיים מו"מ, אינו מעוניין להגיע ליישוב הסכסוך וכי ההתקדמות לשלום לא תתאפשר כל עוד אבו מאזן בתפקידו.

חוסיין אל-שיח', חבר הוועדה המרכזית של תנועת 'פתח', אמר כי דברי דנון הינם קריאה ישירה לפגוע בראש הסמכות הלגיטימית של העם הפלסטיני וקריאה ישירה לרצוח אותו.

לדבריו, דברי דנון הם נורת אזהרה וישראל וארה"ב נושאות באחריות הישירה על חיי אבו מאזן, שכן הפגיעה בו היא חצייה של כל הקווים האדומים העלולה לערער את השלום והביטחון בעולם.

חנא עיסא, מומחה למשפט בינלאומי אמר ל"וופא", כי דברי דנון נחשבים פשע מלחמה ועל בסיס זה יש ליזום הליך משפטי נגדו בישראל, ואם הדבר לא יתאפשר בישראל אזי יש להגיש נגדו תביעה בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.