אל"מ דוד שפירא מעניק תעודה
אל"מ דוד שפירא מעניק תעודה צילום: דובר צה"ל

בחודש האחרון סוכלו מספר ניסיונות לפיגועי טרור בגזרת החטיבה המרחבית "עציון".

כחלק מהסיכולים השבוע, הוענקו מטעם החטיבה תעודות הערכה לשני לוחמים ושני מפקדים שהיו שותפים לסיכולים בגזרה ופעלו בצורה מקצועית וראויה להערכה בשטח.

התעודות הוענקו על-ידי מפקד החטיבה המרחבית, אלוף-משנה דוד שפירא ובנוכחות מפקד גדוד "שקד" של חטיבת "גבעתי", סגן-אלוף בר בשן ומפקד גדוד "רשף" של עוצבת "ברק", סגן-אלוף מיקי שרביט.

המקרה הראשון התרחש לפני כחודש בצומת הגוש, כאשר התקרב חשוד שבידו סכין לעבר כוח מגדוד "שקד" שאבטח את הצומת. הלוחמים תפעלו את האירוע באופן מקצועי וניטרלו את המחבל במהירות.

במקרה השני לוחמים מגדוד "רשף" זיהו במהלך סיור שגרתי חשוד הולך לצד הכביש בצומת אפרת צפון, הלוחמים עצרו בסמוך אליו, הרחיקו ממנו את הסכין שאחז בידו וניטרלו אותו.

מצה"ל נמסר כי הלוחמים פעלו בצורה מקצועית והוכיחו ערנות וחדות שהביאו לניטרול מהיר של המחבלים.

מפקד החטיבה המרחבית "עציון", אלוף-משנה דוד שפירא אמר בטקס הענקת התעודות, "אני רוצה להביע הערכה רבה למפקדים וללוחמים שהיו שותפים לסיכול שני האירועים בהם ניסו לבצע פיגועי דקירה, הם הסתיימו באופן הטוב ביותר הודות לעירנותם של הלוחמים והמפקדים בשטח. זה בדיוק מה שאנחנו מצפים מלוחמים, לשים לב לקורה סביבם ולפעול בהתאם. בזכות החדות הזו אנו מונעים מדי יום אירועים של פעילות חבלנית עויינת. תפעול הזירות באופן מקצועי מהווה מרכיב משמעותי בשמירה על חיי התושבים".