סמוטריץ' לשב"כ: אתם עובדים אצלנו, לא אנחנו עובדים אצלכם

השר הגיב לתדרוכים של השב"כ נגד שר הביטחון בנט. "פקידי שהיו רגילים שהם מנהלים את המדינה מתקשים להתרגל שבאנו לשנות את הכללים".

ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: רויטרס

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' גינה בחריפות את התדרוכים מצד גורמים בשב"כ נגד שר הביטחון נפתלי בנט.

"פקידים שהיו רגילים לחשוב שהם מנהלים את המדינה (פשוט כי שרי הביטחון הקודמים היו חלשים ונתנו להם) ומתקשים להתרגל לכך שבאנו לשנות את הכללים ולמשול.

תפנימו, ישראל היא מדינה דמוקרטית. ובדמוקרטיה אתם עובדים אצלינו, לא אנחנו עובדים אצלכם. לא מתאים לכם, תחזירו את המפתחות.

נגמרו הימים שמתיישבי יו"ש מופלים לרעה ומקבלים יחס של אזרחים סוג ב'. לא יהיה דין אחד לאזרחי ישראל ודין אחר למתיישבי יהודה ושומרון", כתב סמוטריץ'.

מוקדם יותר פורסם בחדשות 12 כי גורמים בשירות הביטחון הכללי תדרכו נגד שר הביטחון נפתלי בנט זאת על רקע החלטתו לביטול צו מעצר מנהלי של פעיל ימין קיצוני.

"בנט נותן רוח גבית לפעילי ימין קיצוניים ומחליש את מערכת הביטחון בשטח", אמרו הגורמים.

אתמול דווח כי בנט החליט לבטל את צו המעצר המנהלי לפעיל הימין אליה בן דוד. המשטרה עצרה בשבוע שעבר את בן דוד, תושב נוף הגליל, בחשד שיידה אבנים לעבר נהג פלסטיני ופצע אותו בינוני. אך השבוע בית המשפט המחוזי דחה את ערעור המשטרה והורה על שחרורו. בתום הדיון, נעצר בן דוד על בסיס הצו שהוגדר לחודש.

בנט הודיע כי בתום בדיקה יסודית ו"בבחינת מכלול השיקולים", בהם עברו של העציר, עלה כי ניתן לנקוט בכלי אכיפה מנהלי שונה ומצומצם. הוא החליט להגביל את כניסתו של בן דוד ליהודה ושומרון בלבד, בצו שייחתם על ידי אלוף פיקוד המרכז, בתוספת פיקוח מנהלי נוסף. "אופן המשך הטיפול ייבחן בהמשך על בסיס הנתונים והעובדות שיובאו בפני שר הביטחון", נמסר.