איילת שקד לערוץ 7:
"המפלגות מנסות לרמוס את הציונות הדתית"

חברת הכנסת שקד מעריכה שהימין יכול להשיג רוב להקמת קואליציה והדבר תלוי בעיקר באחוזי ההצבעה ובהתגייסות הציבורית.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ | עודכן: 07:34

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד, שוחחה עם ערוץ 7 בכנס השקת קמפיין מפלגת ימינה הערב (רביעי).

לדבריה הטרנד הנוכחי במערכת הפוליטית הוא לנסות ולפגוע במפלגתה. "אנחנו שמים לב שכל המפלגות מנסות להקטין, להחליש ולרמוס את הציונות הדתית וכולם רוצים לנגוס בנו. אני אומרת לאנשי הציונות הדתית: אנחנו לא נסכים להיות חצי מהמנדטים של הרשימה המשותפת וזה המצב עכשיו".

"המטרה שלנו היא שעשרת אלפים מתנדבים יצאו ביום הבחירות לעבוד - להוציא אנשים מהבתים לשכנע אנשים בקלפיות, כדי שאנחנו נהיה גדולים ומשמעותיים", מוסיפה שקד.

עוד היא אומרת כי "יש אתגרים אדירים גם לימין וגם לציונות הדתית בשנים הקרובות. יש לנו אתגר גדול להשיג 61 מנדטים ונעשה את זה רק אם נצליח להעלות את אחוזי ההצבעה".

שקד מציינת כי בבחירות האחרונות הציונות הדתית הצביעה באחוזי הצבעה נמוכים ממה שהיא מצביעה בדרך כלל. "זה לא יכול לחזור על עצמו. אנחנו צריכים בכל הכוח להעלות את אחוזי ההצבעה. אני שומעת אנשים מהציונות הדתית שרוצים להצביע לליכוד. אני תוהה - למה ששרה ב"ק תהיה מחוץ לכנסת אבל מספר 33 או 34 בליכוד יהיה בכנסת? - אין בזה שום היגיון. למה שאורית סטרוק המופלאה לא תהיה בכנסת? אני קוראת לכל מי שהצביע לנו בעבר ושייך לציונות הדתית או לימין החילוני האידיאולוגי - תכניסו את הנשים המופלאות שלנו לתוך הכנסת".