בן 101 נדרש "להביא את ההורים"

אזרח איטלקי בן 101 המתגורר בבריטניה וביקש להישאר בממלכה אחרי הברקזיט התבקש "להביא את הוריו על מנת לאשר את זהותו".

תגיות: בריטניה
ניסן צור - ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ

בן 101 נדרש "להביא את ההורים"-ערוץ 7
בריטניה
צילום: ISTOCK

מנפלאות הברקזיט. אזרח איטלקי המתגורר בבריטנה משנת 1966 ביקש להישאר ולגור בממלכה גם אחרי פרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי.

כאשר הפקיד הבריטי סקר את דרכונו הביומטרי חלה כנראה טעות והמחשב הראה כי שנת הלידה של פלמיירו הקשיש היא 2019 ולא 1919. בעקבות הנתונים שהוצגו על מסך המחשב, התבקש פלמיירו בן ה-101, "להביא את הוריו על מנת שייאשרו את זהותו", כפי שמחייב התהליך עם תינוקות בעלי אזרחות זרה שהוריהם מבקשים להישאר בתחומי בריטניה לאחר הפרישה מהאיחוד האירופי.

"מיד שמתי לב שמשהו אינו כשורה, כי כאשר סרקתי את הדרכון שלו, הנתונים הביומטריים שהוצגו הראו את שנת 2019 ולא את שנת 1919. לאחר מכן המחשב דילג על החלק של זיהוי הפנים, וזהו הליך שמתבצע רק בקרב ילדים בני פחות מ-12", סיפר דימיטרי סקרלטו, הפקיד שסייע לפלמיירו הקשיש.

לאחר מכן התבקש סקרלטו להחליט האם לכלול בבקשה גם את פרטי המגורים של הוריו של פלמיירו הקשיש, ואז הבין כי חלה טעות. "התקשרתי אל משרד הפנים הבריטי. נדרשו לנו שתי שיחות וחצי שעה על מנת להבין כי מדובר באשמה של האפליקציה ולא שלי", סיפר סקרלטו. בסופו של דבר ההליך הסתיים מבחינתו של פלמיירו בחיוב ולאחר בדיקות נוספות התברר כי הוא אכן מתגורר בבריטניה כבר 54 שנים, והוא קיבל את האישור להמשיך ולהתגורר בממלכה גם אחרי הברקזיט.