''הסיבה שבן גביר רץ שוב ושוב לא קשורה למעבר אחוז החסימה''

עמית סגל: מי שמקבל 1% מהקולות זכאי למימון מהמדינה, שחשוב לתפעול האופרציה שמקיפה את עוצמה יהודית ושלוחותיה.

ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ

''הסיבה שבן גביר רץ שוב ושוב לא קשורה למעבר אחוז החסימה''-ערוץ 7
עמית סגל
צילום: ערוץ 7

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, הסביר הערב (רביעי) מדוע איתמר בן גביר מתעקש לרוץ עד הסוף על אף סיכויי הקלושים להיבחר לכנסת.

''הסיבה שבן גביר רץ שוב ושוב לא קשורה למעבר אחוז החסימה, כי אין לכך אפילו אלפית האחוז של סיכוי. מי שמקבל 1% מהקולות זכאי למימון מהמדינה, שחשוב לתפעול האופרציה שמקיפה את עוצמה יהודית ושלוחותיה. מכאן גם שלל ההדלפות המסעירות-לכאורה שלא יצא מהן ולא ייצא מהן אף פעם כלום", כתב סגל בטוויטר.

לדבריו, ''אחרי הכישלונות של 2003, 2006, 2013, 2015 ו-2019 מי שבאמת חושב שבן גביר ושות' יכולים לעבור זקוק לבוחן מציאות. ההבדל היחיד מהפעמים הקודמות זה שהפעם לא הצליחו לעבוד על הסוקרים, ואפילו שם בן גביר לא עובר''.

סגל ציין כי הסכום שצפויה לקבל עוצמה יהודית הוא 1,384,000 שקל. ''מתישהו גם ערוצי החדשות יפסיקו לנפח את המנייה מעבר לגודלה הטבעי הצנוע''.

מוקדם יותר הערב קרא ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להצביע למפלגת עוצמה יהודית שלא עוברת את אחוז החסימה.

נתניהו הכחיש את הדיווח על ''דיל'' עם איתמר בן גביר: ''לא הצעתי כלום לבן גביר. אני קורא לו לפרוש ושאף אחד לא יבזבז עליו קולות. הוא לא עובר אחוז חסימה. עם הקולות האלה אנחנו מנצחים את הבחירות ומקימים ממשלת ימין. אל תצביעו לאיתמר בן גביר. זה איבוד של 80 אלף קולות".

גם יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר קרא אחר הצהריים שלא להשליך קולות ימין לפח, בראיון ל- i24NEWS אמר זוהר כי ''הדבר היחיד שאנחנו מציעים לבן גביר זה להיות אחראי ולזנוח את הקמפיין ולתת לגוש הימין לנצח בבחירות.

''זה מה שאנחנו מקווים שבן גביר יעשה, שאר הדברים שראיתי שפורסמו הבוקר בכלי התקשורת הם שקר ואנחנו לא יכולים לאשר דבר כזה", הוסיף ח"כ זוהר.