משה גפני: מעולם לא הלכנו עם השמאל ולא הצבענו נגד הימין

במהלך כנס מטה הבחירות בירושלים הבהיר ח"כ גפני כי מפלגתו פונה לאנשי הציונות הדתית וגם לציבור הספרדי. "מעולם לא הלכנו עם השמאל"

מיכל לוי , י"ז בשבט תש"פ

משה גפני: מעולם לא הלכנו עם השמאל ולא הצבענו נגד הימין-ערוץ 7
גפני בהשקת מטה יהדות התורה
צילום: דוברות

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני הבהיר הערב (רביעי) במהלך פתיחת מטה הבחירות המרכזי בירושלים כי מפלגתו פונה לאנשי הציונות הדתית וגם לציבור הספרדי.

"ירושלים היא ספינת הדגל של דגל התורה. אנחנו פונים לכולם, לספרדים ולאשכנזים, לימין ולמרכז, לחילונים ולדתיים, למרכז ולפריפריה, למתיישבים ולעולים, אנחנו מבקשים מהם שיצביעו לנו כי אנחנו עזרנו להם", אמר.

לדבריו, יהדות התורה מעולם לא הלכה עם השמאל. "אני 30 שנה בפוליטיקה, מעולם לא הלכנו עם השמאל ומעולם לא הצבענו נגד הימין. באוסלו הצבענו נגד, בהתנתקות הצבענו נגד. אנחנו פונים לאנשים בציונות הדתית, בציבור הספרדי ובציבור העולים, כי אנחנו היחידים שהוכחנו שדואגים לכולם".

"הוכחנו שאנחנו הדגל של ציבור גדול בישראל שבעבר הצביע למפלגות אחרות והיום אין לו למי להצביע. אנחנו מבקשים מהם תצביעו ג'. לאף אחד אין בעלות על הציבור בישראל ואף אחד לא יגיד לנו למי לפנות ולמי לא לפנות".

גפני תקף בחריפות את ליברמן. "הציבור כבר יודע שהבחירות המיותרות האלו הם בגלל ליברמן, ואני אומר לכם את זה כיו"ר ועדת הכספים, המצב יילך ויחמיר, ומי שמצביע ליברמן שידע שהוא מצביע לבחירות רביעיות ומוליך את אזרחי ישראל למצב שלא היינו בו בעבר. ליברמן הולך להיכשל באובססיה שלו שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה, כמו כל הכישלונות שלו בעשרים שנה שהוא נמצא במערכת הפוליטית שלא עשה כלום וחצי דבר. רק יהדות התורה גדולה וחזקה תשמור על ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל".

ח"כ אורי מקלב קרא אף הוא לפעול למען הרשימה. "אנחנו לא יכולים להיכנס לשאננות, מערכת הבחירות הזו מורכבת לא פחות ממערכות הבחירות האחרונות שהיו לנו, אנחנו יודעים איזה תרחישים ואיזה קונסטלציות פוליטיות היו יכולים להתרחש".

"אנחנו צריכים כעת את היכולות להכריע ולממש את הכוח שלנו. כולם זוכרים פה טוב שהיו חסרים שבעים ואחד קולות למנדט השמיני, וכמה כל קול קובע. אנחנו לא יכולים לא לסמוך על גוש כזה או גוש אחר אין לנו להסתמך אלא רק על עצמנו והיכולות להשפיע קודם בעצמנו".