"החרדים העובדים הם חלק מאיתנו"

במהלך דבריו בטקס פתיחת מטה דגל התורה בירושלים הבהיר ח"כ יעקב אשר כי 'חרדים עובדים' הם חלק אינטגרלי ב"יהדות התורה".

מיכל לוי , י"ח בשבט תש"פ

"החרדים העובדים הם חלק מאיתנו" -ערוץ 7
יעקב אשר
צילום: הלל מאיר/TPS

מידי מערכת בחירות עולים קולות ביקורת בקרב אברכים חרדים הנמנים על הציבור הליטאי הטוענים כי 'דגל התורה', ובעיקר מוסדות החינוך שלה, 'מדרגת' אותם לפי אופי תעסוקתו של בעל המשפחה.

בשונה מהציבור החסידי, הציבור הליטאי מקדש את הישיבה ב'כולל' כאידיאל חיים. כתוצאה מכך נטען לא אחת כי משפחות ליטאיות רבות היוצאות למעגל העבודה מוצאות עצמן מדורגות נמוך יותר בהיררכיה החברתית במגזר.

בנאומו בפתיחת מטה הבחירות של דגל התורה בירושלים, התייחס לנקודה הזו ח"כ יעקב אשר.

לדבריו, חרדים עובדים הם חלק אינטגראלי ביהדות התורה. "מנסים כל פעם לומר שיש אצלנו אוכלוסיות חדשות, אבל אף אחד אצלנו לא חדש, תמיד היו ויהיו אצלנו ספרדים בני תורה".

"בנוסף, כל ההגדרות והקטלוגים של חרדים עובדים זה רק פוגע בציבור הזה, כי כל מי שלמד בישיבות ומחנך את בניו בישיבות והולך לאורם של גדולי ישראל הוא חלק מהמשפחה הגדולה של דגל התורה ואנחנו צריכים להתגאות בזה שאנחנו תנועה שמורכבת גם מאברכים וגם מבעלי בתים", הדגיש.

בהמשך התייחס למערכת הבחירות. "הבחירות הללו מסוכנות כי הנושא המרכזי בקדנציה הבאה יהיה הנושא הכלכלי, בגלל כל השנה האחרונה הרבה מאד גרעונות הצטברו במשק והתוצאה תהיה שהציבור החרדי יפגע מזה בחיי היום יום שלו והוא יהיה הקרבן הישיר של הקיצוצים והגזירות הכלכליות שיבואו כי כבר עכשיו רואים את מערכת ההסתה נגדנו שרק תגבר כשיגיעו לדיוני התקציב".

אשר תקף בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו. "ליברמן מדבר היום נגד הכסף של הישיבות שצריך להעביר לבתי חולים, מעולם הוא לא דיבר ולא עסק בחקיקה בנושא כי זה לא עניין אותו, הנציגה היחידה במפלגה שלו שעסקה בזה היתה אורלי לוי וגם אותה הוא זרק, פתאום הוא גילה שיש בתי חולים כדי לנגח אותנו. גם אם הוא לא יהיה חלק מהקואליציה זה משפיע ומסוכן ולכן על כל אחד מוטלת האחריות לפעול בכל הכוח כדי שנהיה חזקים יותר בכנסת הבאה וככה יצטרכו אותנו ולא יפגעו בנו".