ריספקטרום
ריספקטרוםריספקטרום, עמותת מדעים ויהדות

בישראל חיים כיום כ - 17,000 אוטיסטים הרשומים במערכת החינוך.

ההערכה היא כי ישנם עוד רבים אשר אינם מאובחנים או מוכרים. היחס בציבור לאוטיסטים מלא בחששות ורתיעה, מפגשים של אוכלוסייה חסרת מודעות עם אוטיסט כרוכים במבוכה וחוסר יכולת להבין ולהכיל את האוטיסט. המשפחות מרגישות בודדות במערכה ובהתמודדות עם הצרכים המיוחדים.

לשם כך בדיוק עמלים מספר יזמים, הורים לילדים עם אוטיזם ומוגבלויות שונות בעצמם, על הפרויקט המכונה: ריספקטרום - מרכז מבקרים המציע למבקר חוויות שונות הממחישות את עולמם של האוטיסטים בגוף ראשון.

"אנו בריספקטרום רוצים להמחיש את האוטיזם דרך 5 החושים ודרך תחנות שונות מהחיים הרגילים של האוטיסטים: 1. סופרמרקט, 2. משחקייה סגורה, 3. טרמפולינה ונדנדה באוויר פתוח, 4. חדר סנוזלן, 5. מסעדה. הכלים המרכזיים אשר בהם נשתמש הם אביזרי מציאות מדומה בסביבה ריאלית, על מנת להגביר את התחושתיות כדי לדמות את מה שחווה האוטיסט בחיי היום יום", כך מספרים היזמים אלידע הורביץ, ונעם שפירא.

בנו של אלידע, איתי, לומד בבית הספר 'פאר צור', בית ספר לחינוך מיוחד לילדים על הספקטרום האוטיסטי, אשר נתמך על ידי הרב בן ציון נורדמן יו"ר עמותת "מדעים ויהדות".

חברי המיזם, יחד עם הרב נורדמן, החליטו לצאת בקמפיין מימון המונים עבור הפרויקט.

מטרת הקמפיין היא לטובת בית הספר והמיזם כאחד. עבור הקמת חדרים ותחנות במיזם, הקמת חצר משחקים מותאמת בבית הספר, להביא יותר משחקים דידקטיים, להביא יותר מטפלים פרא רפואיים, אביזרי טיפול, חדרי טיפול, ועוד.

בימים ראשון-שני 16-17.2.20 נרתמים למען הילדים האוטיסטים ולמען החברה כולה. הצטרפו גם אתם לעשייה המבורכת.

לתרומות לחצו כאן

---