בצמוד לבית הספר התיכון שהקים הרב בנצי נורדמן בחדרה פועל 'פאר צור' - בית ספר יסודי המיועד לתלמידים על הרצף האוטיסטי.

ביוזמה ייחודית של הרב חונכים תלמידי התיכון את תלמידי פאר צור באופן אישי ומקיימים יחד פעילות רבה המעשירה את עולמם.

ב'פאר צור', אומר הרב נורדמן, "המיוחדות היא הקשר בין תלמידי התיכון שלנו לבינם. התלמידים חונכים אותם אישית בפעילות רבה יחד, אם זה בגינות טיפוליות, אם זה במקהלה, אם זה לבנות סוכה, או לשמוע תקיעת שופר בבית כנסת, פשוט להיות כמו אח גדול בשבילם.

זה מקום קסום שאפשר פשוט להגיע אליו ולא לרצות לעזוב אותו כל היום. אנחנו מוצאים גם פתרונות לשהייה ולימוד בשעות אחה"צ וגם בשבתות - בהם תלמידי התיכון לוקחים אותם קצת כדי להקל עליהם ועל ההורים בבית. בפאר צור נמצאים ילדים ברמה בינונית ומעלה שחלקם לא יודעים לדבר, חלקם אינו גמול לגמרי, והדבר יוצר אתגר גדול לצוות ואנחנו משתדלים לתת את המענה הכי טוב שאפשר עבורם".

אלידע, הורה לתלמיד בבית הספר פאר צור, סיפר על בית הספר ועל האוטיזם מנקודת מבטו. איתי, בנו הבכור, נמצא על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד בינוני, "לאחר שחיפשנו מסגרת מתאימה בשבילו ולא מצאנו, החלטנו לנסות את בית הספר 'פאר צור'.

מיד הבנו שקורה שם משהו מיוחד. צוות מסור ומשקיע, ועדי הורים שפועלים ברצינות, וכמובן את הרב בנצי נורדמן, שהוא איש עם רוח נתינה מאוד גבוהה, שאיתו השמים הם הגבול. כל עוד הוא יכול הוא לא מפסיק לדחוף את בית הספר קדימה. האיש ממש מסור ומשקיע את כולו בעניין הזה".

בבית הספר לומדים כיום 22 תלמידים, בכל יום משמונה בבוקר עד שמונה בערב.

הלימוד נעשה בדרך ייחודית המותאמת לכל ילד. לצוות ישנם רגעים לא פשוטים עם הילדים אך כמובן גם רגעים שמחים ומרגשים. "כהורים לילדים המקסימים האלו יש מעין תחושת יחד בתהליך הזה. אני עובר דברים שמאוד דומים להרבה הורים. טוב וחשוב כל כך שיש מסגרת כזו כמו פאר צור. הילדים צריכים את המסגרת, זה טוב להם, וזה גם טוב לנו כי כדי שיהיה לי את הכח לטפל בילד, אני צריך את הזמן הזה לאוורור".

בימים אלו עומד בית הספר הנפלא הזה בסימן שאלה. הצורך הולך וגדל, יש רצון להוסיף עוד קומה, לשפץ את המבנה הקיים, ולהקים מיזמים ייחודיים בתחום האוטיזם, אך המשאבים אוזלים ועל כן יש צורך דחוף בסיוע חיצוני כדי להמשיך את היוזמות המבורכות.

בהנהלת בית הספר הוחלט לצאת בגיוס תרומות דרך קמפיין מימון המונים. בימים ראשון ושני הקרובים נרתמים למען ילדי 'פאר צור' ומסייעים להם להמשיך את הדרך. הצטרפו גם אתם לעשייה המבורכת.

לתרומות לחצו כאן >>

---