גפני עם המסעדנים
גפני עם המסעדנים צילום: דוברות

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני סייר היום (חמישי) יחד עם צוות לשכתו וצוות הלשכה המשפטית של ועדת הכספים ביישובי עוטף עזה.

בסיור השתתפו ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, השף חיים כהן, מנכ"ל 'מסעדנים חזקים ביחד' תומר מור, מנכ"ל 'איגוד המסעדות' שי ברמן, מ"מ המוניציפאלית של 'דגל התורה' סגר"ע ב"ב מנחם שפירא, מנה"ל מטה ארגון ורל"ש ח"כ גפני שלמה פולק, היועצת המשפטית של ועדת הכספים עו"ד שגית אפיק, שלומית ארליך מהלשכה המשפטית של הועדה, חברי מועצה, בעלי אולמות ומסעדנים בעוטף, פעילים ותושבים.

המשלחת התחילה את הסיור במסעדת הפסאז' בעיר שדרות עם מוטי כהן בעל המסעדה שסיפר על הקושי בהפעלת מסעדה על רקע הקסאמים, ועל ביטולי ההזמנות בכל אזעקת צבע אדום. כהן הודה לגפני על אישור תקנות הפיצויים, "אישור תקנות הפיצויים שנלחמת בועדת הכספים יחד עם היועצת המשפטית של הועדה הצילה אותנו מפשיטת רגל".

השף חיים כהן שהיה ממובילי המאבק סיפר לנוכחים על הפגישה הראשונה שנפגש עם הרב גפני בלשכתו, "נפגשתי עם הרבה פוליטיקאים כדי לנסות להוריד מהעוול הזה, כולם הבטיחו והבטיחו, אתה, הרב גפני - היחיד שנכנסת לעובי הקורה ובתוך כמה חודשים הבאת את הפתרון המיוחל לתדהמת כולנו. "אנחנו חבים לך הכרת הטוב גדולה על כך".

אח"כ המשיכה המשלחת לאולם האירועים '4 עונות' שבקיבוץ ברור חיל יחד עם אביב שזירי בעל האולם, "היה פה לפני כחודש מטח רקטות שעה לפני תחילת חתונה ובמקום 250 אורחים ומוזמנים הגיעו 80, "אני לא יכולה לספר לכם את הבכי של החתן והכלה שלא יכולתי להסתכל להם בעיניים ביום השמח בחייהם, הפיצויים האלו שאתה, הרב גפני דאגת לנו מחזירים לנו את השמחה והתשוקה לעבודה".

בהמשך הגיעו משתתפי הסיור לאנדרטת 'חץ שחור' המשקיפה אל רצועת עזה וממחישה את הקרבה של היישובים לגדר ולרצועה. ראש המועצה האיזורית סקר בפני גפני והנוכחים את המפה הדמוגרפית ואת מה שעוברים התושבים והילדים במוסדות החינוך ביום יום.

אח"כ המשיכה המשלחת ל'קפה גרג' בעיר שדרות, יחד עם שמעון אלחרט בעל המסעדה שהודה גם הוא לגפני, "מהיום אנחנו החיילים שלכם, אתם היחידים שעזרתם לנו מבלי לבדוק בציציות שלנו, תורה רבה לך הרב גפני מכל הלב".

גפני השיב לתודות ואמר, "התודה היא לכם בעלי העסקים בעוטף, אני יחד עם כל החברים בועדה תיקנו עוול מתמשך ואני שמח על כך. שתדעו, כל עוד אני בועדת הכספים - אמשיך לעשות הכל כדי שתקבלו את מה שמגיע לכם, אתם מחזקים אותנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו