השר אלי כהן: "החרמות הפכו סגולה להצלחה"

שר הכלכלה: החלטת נציבות זכויות האדם נגד יו"ש לא שווה את הנייר, חסרת משמעות וחסרת שיניים. נמשיך לפתח מפעלים ואזורי תעשייה ביו"ש.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ט בשבט תש"פ

השר כהן בביקורו בברקן
השר כהן בביקורו בברקן
צילום: דוברות השר

שר הכלכלה, אלי כהן, מתייחס בבוז להחלטת נציבות זכויות האדם של האו"ם לקרוא להחרמת מפעלים ועסקים ביהודה ושומרון.

"ההחלטה לא שווה את הנייר שעליו היא כתובה", הוא אומר בראיון לערוץ 7 וקובע כי "להחלטה הזו אין משמעות ואין שיניים".

על הנציבות עצמה אומר השר כהן: "מדובר בגוף פוליטי פרו פלשתיני שחברים בו מדינות שלקבל מהם מוסר על זכויות אדם ועל זכויות עובדים זה אבסורד שאין גדול ממנו".

השר משוחח איתנו בתום ביקור בשומרון בו ביקר בין השאר גם באזור התעשייה ברקן. "המסר ברור, נמשיך לפתח את אזורי התעשייה ביהודה ושומרון. מדובר באינטרס התיישבותי, ביטחוני וכלכלי של מדינת ישראל".

"יש ביקוש גדול מאוד למפעלים באזורי התעשייה הללו. במשך 71 שנה אנחנו רואים את החרמות הללו כאופנה שלא חולפת וזה הפך לסגולה להצלחה. בזמן שהם עסוקים בלקבץ נדבות במדינות שונות אנחנו בונים את הכלכלה ומפתחים אותה. המסר שלנו הוא שאנחנו שם ונמשיך לבנות".

שאלנו את השר כהן אם בביקורו פגש בעלי מפעלים מודאגים מהשלכותיה של ההחלטה, והוא מספר על מציאות הפוכה לחלוטין. "נתקלתי בבעלי מפעלים שמדברים על כך שרוצים לפתוח עוד מפעלים. חנכתי את המפעל ה-165 בברקן. אין מטר אחד פנוי. אנחנו מרחיבים את ברקן ובונים אזור תעשייה חדש בבוסתני חפץ, אישרנו בשבוע שעבר עוד 6 מפעלים במעלה אדומים. אנחנו ממשיכים בבניה. אנחנו כאן".