אלפים הפגינו בירושלים ודרשו: ריבונות עכשיו

בכיכר פריז בירושלים התכנסו אלפי בני אדם ודרשו מראש הממשלה נתניהו להחיל ריבונות בשטחי יהודה ושומרון ובבקעת הירדן. צפו

תגיות: ריבונות
חזקי ברוך , י"ח בשבט תש"פ | עודכן: 22:52

בכיכר פריז בירושלים התקיימה הערב (חמישי) עצרת הריבונות שארגנו מועצת יש''ע וארגון 'ריבונות עכשיו'.

העצרת נערכה תחת הסלוגן 'ריבונות עכשיו' ומשתתפים בה אלפי בני אדם מכל רחבי הארץ שבאו לתמוך בהחלת הריבונות ובחיזוק ההתיישבות.

מארגני העצרת הדגישו שהעצרת אינה פוליטית או מפלגתית, זאת על אף פניות רבות ממפלגות שונות על פני הקשת הפוליטית לנאום בעצרת.

יו''ר מועצת יש''ע וראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני אמר כי "אחרי 71 שנות עצמאות ו-52 שנות התיישבות, אנחנו עדיין במאבק קיומי. המשימה לא תמה. אני רוצה לומר לכולם - לא ניתן, נאבק. אנחנו כאן ועכשיו ולא נוותר. אנו כאן מפני שזאת ארצנו ופה ביתנו. מפני שכאן נמצא קו ההגנה האסטרטגי שלנו".

הוא פנה לראש הממשלה נתניהו ואמר, "אדוני ראש הממשלה, אתה יודע שאצלי מילה זו מילה. הבטחתי לתמוך בך עומדת בעינה, עמוד במילתך והכרז עכשיו על ריבונות. כמי שתומך בך וחושב שאתה ראש הממשלה הכי טוב שיכול להיות לישראל, אני חושש שאם לא תהיה ריבונות לפני הבחירות היא לא תהיה גם אחרי הבחירות. זו תהיה בכייה לדורות".

"אדוני ראש הממשלה, אני חושש שהבוחרים שלנו לא יבואו להצביע. הם יושבים בבית, הם ממתינים. הם יודעים שזה רגע דרמטי והיסטורי. הם אוהבים אותך, מאמינים בך, אבל הם מבקשים לעמוד בהתחייבות שלך להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן, בצפון ים המלח וההתיישבות ביהודה ושומרון. הם אלה שיכולים להכריע את הבחירות ולהביא את ההישג המיוחל של 61 מנדטים לגוש הימין - תקשיב להם", הוסיף אלחייני.

"הם, אנחנו, רוצים ריבונות עכשיו. בשביל זה אנחנו כאן. יש לך גיבוי ציבורי, יש לך גיבוי פוליטי, שמור על האינטרס הלאומי. לך על זה", סיכם.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הבהיר כי ההכרעה צריכה ליפול אך ורק על ידי ממשלת ישראל.

"האם בחרנו בבחירות את ג'ארד קושנר? האם בחרנו בבחירות את הסטייט דיפרטמנט? האם אנגליה או איטליה היו מרשות למדינה אחרת לדחוף את האף ככה לעניינים שלה? אנחנו אזרחי מדינת ישראל. בחרנו בך, אדוני ראש הממשלה. והכדור נמצא אצלך כאן בירושלים, לא בוושינגטון", תהה דגן.

"אדוני ראש הממשלה, אני יחד עם חברי פועל להוציא את האנשים לפעול להצלחת בבחירות. חייב לומר שאני מוטרד כי אני מרגיש את הציבור. והציבור חושש שמורחים אותו. אם אתה רוצה את תמיכת הימין, תתנהג כמו ראש ממשלה מהימין", הוסיף.

לדברי דגן, "ראש הממשלה, אם לא תחיל ריבונות אנו עלולים גם לפספס הזדמנות היסטורית וגם לפספס את הבחירות. כשמנחם בגין החיל את הריבונות, אז לא היה נשיא אוהד בשנת בחירות ואוונגליסטים פרו ישראלים. רייגן איים לבטל את ההסכם האסטרטגי הביטחוני. מה עשה בגין? אתם יודעים. הוא ביטל אותו. אנחנו עומדים כאן וקוראים לך: ביבי - תהיה בגין. תפוס מנהיגות - החל ריבונות כבר ביום ראשון. הציבור מאחוריך, אנחנו מאחוריך".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר, "יש לנו ממשלה מדהימה, יש לנו מדינה מדהימה, שיאים בכלכלה.
ראש ממשלה שהביא הכרה ברמת הגולן, הביא הכרה אמריקנית ואת השגרירות לירושלים, הביא את ראשי העולם לישראל, יודע להתנהל מול נשיא אמריקני עוין ולדבר ולסכל את התוכנית האיראנית".

"אבל כאן בבית שלנו, בארץ ישראל, יש חצי מיליון ישראלים שחיים תחת חוק ירדני, חצי מיליון אזרחים מדינת ישראל שחיים במשטר צבאי, לא יכולים לקנות קרקע ביהודה ושומרון, יש נוער שלא מקבל מוסדות חינוך כי אי אפשר לבנות, יש אנשים שקונים שטח ולא מקבלים היתר לבנות", הוסיף גנץ.

בנאומו קרא ראש מועצת בנימין להעברת ניהול הנעשה ביו"ש מהשלטון הצבאי לידי משרדי הממשלה. "יש חצי מיליון אזרחים במדינת ישראל שמבקשים להיות שווי זכויות כמו כל אחד במדינת ישראל תחת החוק הישראלי".

ראש מועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בעצרת, "באנו למען מטרה אחת לומר לארצנו האהובה והיחידה הגענו לכאן למחוק את החרפה של הקו הירוק מהמפה שלך זאת לא גחמה ולא הזייה. אחרי 50 שנות ניצחון מששת הימים, הגיע הזמן לסיים את השלטון הצבאי. הגיע הזמן שהעם ישלוט בארצו ומי שלא מבין את זה, הוא ההזוי".

"אדוני ראש הממשלה,החזרת אותנו לכיכר ובאנו לומר לך שכמו שהצלחתי להביא אותנו להביא לריבונות ביוש,הגיע הזמן לממש את זה. אנחנו מבקשים את שלטון הכנסת ביהודה שומרון. הכנסת ולא מפקד האזור הם השליטים ביהודה שומרון", דברי נאמן.

ממלא מקום וסגן ראש עיריית מעלה אדומים גיא יפרח אמר, "נולדתי במעלה אדומים לפני 37 שנים, לא מכיר עיר וחבל ארץ אחרת. יהודים כמוני לפני 3000 שנה לא מכירים אדמה אחרת העם היהודי מכיר את כל ארץ ישראל".

"אדוני ראש הממשלה, הגיע הזמן שנחיל ריבונות על יהודה ושומרון. לא נשברנו כשאהוד ברק הביא את קמפ דיוויד, לא נשברנו כשאולמרט הביא את אנאפוליס, לא נשברנו כשדיברו על גושים. נתניהו השיג את הספינה. המעצמה הגדולה בעולם מכירה בכל חבלי הארץ. צריך לעשות את המעשה ההיסטורי ביותר או את הפספוס הגדול ביותר. העת הזאת צריכה להפוך לעת ההיסטורית של העם היהודי", דברי יפרח.

את העצרת פתח מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני שהצהיר, "אנחנו רוצים ריבונות עכשיו. אנחנו מצדיעים לנוער שעושה היום כאן היסטוריה וקורא לריבונות".

נציג נוער הריבונות, דוד בן נון, אמר בנאומו, "אחרי תרדמת של שנים שחשב שהנוער לא פעיל הנה הוא חזר להתפרץ וזו התפרצות הראשונה. יש היום נוער במולדת שרואה את השלב הבאה של תקומת ישראל. באנו לכאן להישבע ולהמשיך את שרשרת הדורות. באנו היום לומר בקול רם שהבלבול נגמר. אנחנו רוצים ריבונות, אנחנו רוצים את ארץ ישראל. רוצים לחזור לנחלת אבותינו".

ישי דוד, תושב עמונה, מנוער "ריבונות עכשיו" סיפר, "סבא שלי חלם לעלות לארץ ישראל, הוא חלם שהארץ כולה תהיה בשליטתנו. הוא לא הכיר את החלוקה ההזויה הזאת בין בקעת הירדן לשאר חלקי הארץ. אני חוזר לחלום של סבא שלי, בשבועיים האחרונים הרגשתי גאווה גדולה להיות חלק מאלפי בני נוער כמוני ,שאומרים בלי לגמגם: אנחנו רוצים ריבונות על כל הארץ".טוען....