הפגנה נגד בר אילן. ארכיון
הפגנה נגד בר אילן. ארכיוןצילום: PayPerLens

קמפיין רשת שרץ ברשתות ובגוגל בשבועות האחרונים נגד אוניברסיטת בר אילן נחסם היום בידי גוגל, ככל הנראה בעקבות תלונה של האוניברסיטה.

הקמפיין, שעלה לקראת יום פתוח שעורכת מחר (שישי) האוניברסיטה, קרא לאנשים שמתלבטים ללמוד במוסד ,"בואו ללמוד במקום שהוא לא באמת אקדמיה".

במסגרת הקמפיין פורסמו פרסומים שונים המזמינים כביכול את הציבור ליום פתוח מטעם הקרן החדשה לישראל. באחת המודעות של הקמפיין הפיקטיבי נכתב כי היום הפתוח יעסוק ב"פלסטינים בדיכוי כפול", "להט"בים בשואה" ו"אוטופיה דתית-קווירית".

במודעה אחרת נכתב שהנושאים שיתעסקו בהם הם פוליאמוריה, קווירים ולהט"ב, ובמודעה נוספת צויין כי הגופים שתומכים באוניברסיטה הם מהשמאל, הקרן החדשה לישראל וכן תנועת ה-BDS.

במקביל עלו גם חשבונות פייסבוק, טוויטר ויוטיוב של הקמפיין שגם בהם פורסמו החומרים השונים. המודעות עלו גם במערכת הפרסום של גוגל, אך כאמור משם ירד הפרסום.

כל החשבונות האלו הפנו לדף נחיתה מיוחד שהוקם ובו הטענות לפיהן האוניברסיטה מתנהלת "באופן בעייתי" בשנה האחרונה.

מחר צפויים להגיע פעילים ליום הפתוח ולהציב דוכני הסברה במקום. הפעילים יחלקו חומרים בפני התלמידים שבאים לבחון את הלימודים במקום.

ארגון ליב"ה, שהפעיל בעצמו מחאה בעבר כנגד האוניברסיטה, מסר בתגובה: "בר אילן זו לא אקדמיה זו שלוחה של הקרן החדשה. אנו שמחים לראות את הלחץ של האוניברסיטה מהקמפיין המדובר. גם הם מבינים שברגע שהסטודנטים היעודים יגלו את האמת מאחורי פעילותה של האוניברסיטה, הם ישקלו פעם נוספת האם לבוא וללמוד שם".