ח"כ לפיד: השעיית אראל סג"ל היא טעות ויש לבטלה

גם בשמאל גינויים להחלטת תאגיד השידור הציבור להשעות את העיתונאי אראל סג"ל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בשבט תש"פ

חבר הכנסת יאיר לפיד (כחול לבן) מגנה את החלאת תאגיד השידור הציבורי להשעות את העיתונאי אראל סג"ל בשל השתתפותו בסרטון "שבחי ירושלים".

"השעיית אראל סג"ל היא טעות ויש לבטלה. דעותיו היו ידועות קודם ולא משעים עיתונאי בגלל שהוא ניגן בגיטרה".

ראש הממשלה נתניהו אמר אמש בכנס הליכוד באור יהודה "אראל סגל שניגן איתי את 'שבחי ירושלים' הושעה מהתאגיד - איזו בושה. בתאגיד הם אף פעם לא אומרים שיש להם אהדה לשמאל. איזו בדיחה. בושה. אני יודע שאתם כמוני משבחים את ירושלים".

העיתונאי אבישי בן חיים מחדשות 13 תקף: ''השעיית אראל סגל מבהירה שוב - הבחירות הללו הן מערכה היסטורית, חברתית יותר מפוליטית, סביב ניסיון האליטה לדכא את הזכות לשותפות מלאה ושוויונית במשחק הדמוקרטי התוסס, לא רק מישראל השנייה במובן הצר, אלא מהמחנה הלאומי-מסורתי כולו. המחנה הלאומי-מסורתי כולו מועמד להשעייה. על זה הבחירות''.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר, ''שנים שחלקים גדולים מאוד בתקשורת הישראלית, גם ואולי בעיקר בזו הציבורית, בקמפיין מלא מלא נגד הימין ובעד השמאל, לא מחוץ לשעות העבודה בטוויטר הפרטי אלא מהמקפצה בעזרת המקרופון הציבורי, ואז עיתונאי אחד בציוץ פרטי מנגן ושר עם ראש הממשלה והוא מושעה מתפקידו. צביעות מקוממת שאין גדולה ממנה''.

ממפלגת ימינה נמסר "הזוי. שנים שלהקה תקשורתית חד מימדית אומרת את אותם מסרים, מחבקת ומלטפת את מי שיקר לה ואת מי שחפצים ביקרו והכל גלוי וידוע. וכלום. לא השעיות, לא נזיפות ולא ביקורות. עיתונאי ימני שר ׳שבחי ירושלים׳ עם ראש הממשלה - מושעה מיידית מעבודתו. בושה".