ח"כ טיבי: דברי גנץ ולפיד - כניעה למתקפה של הליכוד

בכיר כחול לבן לכאן רשת ב: "היכולת של נתניהו להמציא שקר ולחזור עליו שוב ושוב – היא פשוט לא תיאמן"

תגיות: כחול לבן
ערוץ 7 , י"ט בשבט תש"פ

אחמד טיבי
אחמד טיבי
צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת ומספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד התייחס היום (שישי) לאפשרות שבלי תמיכת הרשימה המשותפת, כחול לבן לא תוכל להקים ממשלה בבחירות הקרובות.

"אמרנו וחזרנו ואמרנו, הרשימה המשותפת לא תהיה חלק מממשלה של כחול לבן. מה שעוד יותר מעניין זה שהרשימה המשותפת עצמה אמרה שלא תהיה חלק מממשלה של כחול לבן. היכולת הזאת של נתניהו להמציא שקר ולחזור עליו שוב ושוב – היא פשוט לא תיאמן. שקר נשאר שקר". את הדברים אמר בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

לפיד התייחס לסיכוייה של הליכוד בראשות בנימין נתניהו להקים ממשלה, ואמר כי "גם עם נתניהו אין ממשלה לאף אחד. בלי נתניהו תהיה ממשלת אחדות שזה מה שמדינת ישראל צריכה. הפיצול והשסע לא בריאים, גם ברמה הפוליטית והמעשית זה הפתרון והנכון".

חבר הכנסת אחמד טיבי שעלה להתראיין בתוכנית אחרי לפיד, הגיבו על דבריו ואמר: "אני חוזר פעם עשירית – מעולם לא ביקשה הרשימה המשותפת להיות חלק מממשלת ישראל, חלק מממשלת גנץ. הקונוטציה השלילית של דברי גנץ ולפיד היא שיש תחושה של התרחקות, כניעה למתקפה של הליכוד נגד רשימה שמייצגת 90% מהבוחרים הערביים".

טיבי התייחס גם לתוכנית טראמפ, ונשאל על האפשרות שאבו מאזן ייכנס למשא ומתן וענה: "מדובר בתוכנית שמרחיקה את חזון שתי המדינות. הביטוי 'מדינה פלסטינית' אומנם קיים בה אך העם הפלסטיני לא נאבק לחירות כדי לקבל תכתיב קולוניאליסטי, זה מסוכן לאזור כולו. המשא ומתן עם נתניהו היה ריק מתוכן ולא הוביל לשום דבר. אם מישהו מרסק את חזון שתי המדינות הוא מוביל לחזון אחר".