חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: Tomer Neuberg/Flash90

איש התקשורת והסטנדאפיסט חנוך דאום הגיב היום (שישי) בדף הפייסבוק שלו לביקורת של ח״כ יאיר גולן (העבודה מרצ) נגד המחנה הלאומי. גולן טען כי הימין הוא גלותי, לא ציוני ולא לאומי.

״באמא שלך יאיר גולן, מה הסיפור איתך? דבר איתי, ברצינות. אני איש ימין, אז מה זה אומר בעצם, שאני לא ציוני? שאני גלותי? למה בעצם, כי אני חושב אחרת ממך?״, כתב דאום.

״עזוב את המחלוקות הלגטימיות שיש בין המחנות, ונניח רגע בצד גם לנטייה המעיקה שלך להאשים את ברי הפלוגתא שלך בנאציזם, יש לי שאלה אחרת: לא בא לך לקיים דיון ענייני יותר? לא מתחשק לך לתת כבוד גם למי שסבור שאין פרטנר פלסטיני לשלום?

״עכשיו תראה, למרות שאני בגוש הימין, מי שעוקב אחרי יודע שמעולם לא עשיתי הנחה להסתה שהגיעה מימין (וגם חטפתי על זה לא מעט מתומכי נתניהו). אני באמת לא כותב את הדברים מפוזיציה ובבחירות הקרובות יש סיכוי לא רע שבכלל לא אצביע, כי ממילא יהיו עוד בחירות מיד אחרי וקצת מיציתי.

״אבל ראבק, היית סגן רמטכ״ל- כשפיקדת על חיילים דתיים וימניים ושלחת אותם לשדה הקרב, זה מה שחשבת עליהם? שהם מחפשים דרך לכפות חזון אלים ופנאטי? לא יכול להיות שהם ציוניים כמוך ופטריוטיים כמוך אבל יש להם פשוט עמדות שונות?״.

דאום הוסיף: ״יאיר, בשונה ממך אני מאמין שאתה פועל מתוך רצון לעשות טוב. אני חושב שאתה שוגה אבל אינני מטיל ספק באהבה שלך למקום בו אנו חיים. הלוואי ויום אחד גם אתה לא תטיל ספק בי. שבת שלום״.

כאמור, דאום הגיב להשתלחות של יאיר גולן במצביעי המחנה הלאומי. סגן הרמטכ״ל לשעבר כתב בטוויטר: ״הימין הוא לא לאומי, ולא ציוני, הוא פשוט גלותי. הימין רוצה אזרחים פסיביים, אדישים, חומר ביד יוצר, והיוצר הוא חבורה קטנה, פנאטית, אלימה מילולית ופיזית, המחפשת כל העת דרך לכפות חזון משיחי, אלים ופנטסטי על אנשים ששכחו שיש תקווה, ושאפשר אחרת״.