ההצעה של יאיר נתניהו לאיתמר בן גביר

בנו של ראש הממשלה קרא לבן גביר להתערב תמורת מיליון שקלים שעוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה. "אתה מהמר על ההתיישבות ביו"ש"

ערוץ 7 , י"ט בשבט תש"פ

ההצעה של יאיר נתניהו לאיתמר בן גביר-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: FLASH90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הציע לאיתמר בן גביר להתערב תמורת מיליון שקלים על כך שמפלגת עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה, בדיוק כפי שאירע במערכות בחירות קודמות.

יאיר צייץ בטוויטר: "היי איתמר בן גביר, אתה בטוח שאתה תעבור את אחוז החסימה? עד כדי כך שאתה מהמר על ההתיישבות ביו"ש? אז בוא תהמר על אמת! בוא נחתום על חוזה עם תוקף משפטי, שאם אתם עוברים, אני משלם לך מיליון שקלים, אבל אם אתם לא עוברים אתה משלם לי מיליון. זורם?".

יו"ר עוצמה יהודית בן גביר השיב לבנו של ראש הממשלה: "יאיר, אכן חסר לנו כמנדט ואנחנו עובדים על זה. אבל אם גוש הימין היה מעניין את הליכוד, הוא היה עוזר לנו במקום להוריד לטמיון שלושה מנדטים.

''אגב, יש לי הצעה מקבילה: בוא נתערב על מיליון שקל שהליכוד לא מספח ולא מחיל ריבונות, לא מפנה את חאן אל אחמר ולא מפסיק את הפרוטקשן לחמאס. מה דעתך?", שאל בן גביר.

נציין כי מסקר "ישראל היום" ו-i24NEWS שפורסם הבוקר (שישי) עולה כי אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, מפלגת כחול לבן היתה עם 34 מנדטים, הליכוד עם 32 והרשימה המשותפת מקבלת 14 מנדטים.

מפלגת ימינה נהנית מתשעה מנדטים, סיעת ש"ס עם שמונה מנדטים, העבודה-גשר-מרצ עם שמונה וגם
יהדות התורה מקבלת שמונה מנדטים. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן זוכה בשבעה מנדטים.

מפלגת עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה (1%). בחלוקת הגושים, גוש הימין 57, גוש המרכז-שמאל 42, הרשימה משותפת 14, ישראל ביתנו 7. הסקר בוצע באמצעות מכון "מאגר מוחות".