שמחה גולדין: רק הסדרה שתחזיר את הבנים הביתה תביא שקט לעוטף עזה

מאיה אוחנה מורנו, אלמנתו של סא״ל עמנואל מורנו: ״החיילים במלחמה הם שליחי הציבור שלנו, אנו צריכים לדעת גם להחזיר אותם״.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ט בשבט תש"פ

שמחה גולדין: רק הסדרה שתחזיר את הבנים הביתה תביא שקט לעוטף עזה-ערוץ 7
מאיה אוחנה-מורנו
מאור קינסבורסקי

עשרות בני אדם השתתפו היום (שישי) באירוע ''מסדר הדר'' שמתקיים מדי השבוע באנדרטת ״חץ שחור״ בעוטף עזה, בקריאה להשיב את חללי צה''ל והישראלים המוחזקים ברצועת עזה.

פרופ׳ שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין הי"ד, אמר ״אנחנו פה בעוטף בכל יום שישי כבר 95 שבועות. באמצע השבוע קרה משהו שלא התרחש מאז סיום מלחמת 'צוק איתן'. בשלישי שוב התעופפו בלוני נפץ בשמי העוטף ושוב נורו פצמ״רים. אבל, צה״ל לא הגיב. ביבי ובנט עצרו את צה״ל מלהגיב על כך שביטחון מדינת ישראל נפגע, על זה שהתושבים פה רצו עם הילדים שלהם לממ״ד.

״פעמיים התבשרנו השבוע שהבלונים והירי ייפסקו, אבל הם ממשיכים. גם הרחבת מרחב הדיג, הגדלת מכסת האישורים ואפילו האישור שניתן לאיסמעיל הניה לחזור לעזה אחרי שהיה באיראן לא גרמו להפסקת ההפרחות והשיגורים".

גולדין הוסיף ״אחרי כמעט שנתיים של ניסיונות כושלים שבהם נתניהו נתן הכל לחמאס, כולם מבינים שרק הסדרה שתחזיר את הבנים הביתה תהיה יציבה וקבועה ותביא את השקט לעוטף״.

ח״כ יועז הנדל מכחול לבן שהשתתף באירוע אמר: ״הערבות ההדדית היא ערך ודגל שאנו מחויבים לשאת אותו הלאה. לא לחפש את המפריד והמשסה בינינו, וזה אני אומר מניסיון אישי, אלא למצוא את המאחד בינינו. כשאנחנו רואים את האוכלוסיה שמגיעה לכאן מידי שבוע, חילונים, דתיים, ימים, שמאלניים, מכל רחבי הארץ, אנו מבינים שאפשר אחרת. הדר ואורון הם החוב שלנו. אי אפשר לטמון את הראש בחול ואי אפשר להתעלם ממנו. מדינה לא מפקירה אף אחד ולא מוותרת ולו בפסיק על ערך הערבות ההדדית״.

מאיה אוחנה מורנו, אלמנתו של סא״ל עמנואל מורנו ז״ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה, אמרה: ״זה לא מאבק של שמחה ולאה ולא של משפחות שאול ומנגיסטו. זה המאבק שלנו כעם. כשאנחנו שולחים את החיילים למלחמה - הם שליחי הציבור שלנו. אנחנו עומדים מאחוריהם ואנו, העם, צריכים לדעת גם להחזיר אותם. אנחנו צריכים להתעורר״.

מנכ״ל משרד ראש הממשלה לשעבר, שמעון שבס: ״אם ראש ממשלת ישראל יתנהג כמו נמושה וכל דבר שהוא עושה בעזה, והוא עושה הרבה דברים בעזה, לא יותנה בהשבת הבנים - שום דבר אחר לא יביא אותם. הכל תלוי בבנאדם אחד- ראש הממשלה״.