גלעד ארדן: ההבטחה למנות את ניר ברקת לשר אוצר - טעות

השר ארדן ביקר את הבטחת נתניהו למנות את ברקת לשר האוצר בממשלה הבאה. "יש שרים מנוסים יותר. שר אוצר צריך הרבה ניסיון פוליטי".

ערוץ 7 , כ' בשבט תש"פ

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מסתייג מההבטחה של ראש הממשלה למנות את ניר ברקת לתפקיד שר האוצר בממשלה הבאה.

בראיון לתוכנית ''אופירה וברקוביץ'' בערוץ 12 אמר ארדן "אני לא תמיד מסכים עם ראש הממשלה ואני חושב שכאן הוא טעה. אני מעריך את ניר ברקת, אבל יש שרים וותיקים ומנוסים יותר וכדי להיות שר אוצר אתה צריך גם הרבה מאוד ניסיון פוליטי. להוביל רפורמות בכנסת, לנסות לגבש קואליציות ולהעביר רפורמות קשות בוועדות הכנסת זה לא פשוט. בנוסף, צריך לכבד את בחירת חברי הליכוד".

ארדן העריך שההכרזה על המינוי נועדה לשכנע אנשי ימין-מרכז ואנשי ימין רך להצביע לליכוד. ארדן הדגיש כי הוא מתייצב מאחורי החלטת נתניהו על אף שהוא חולק עליה, "ראש הממשלה החליט כך, אני יכול לחלוק עליו, אבל אני מכבד את ההחלטה הזו".

האם יש סיכוי ל-61 מנדטים שיאפשרו הקמת ממשלת ימין? ארדן משוכנע שכן. "אני חושב שאם אנחנו נגדל ל-35-36 וימינה או ש"ס יגדלו בעוד 2 מנדטים אנחנו ב-61. יש עוד דבר, אם אנשים שבעבר עשו טעויות פה באולפן והצביעו לגנץ כי הוא נחמד יחזרו לעצמם וישימו את הפתק הנכון אז תהיה הכרעה".

ארדן נשאל על הביקורת של יואב גלנט נגד שר הביטחון נפתלי בנט. "אף אחד לא הסתיר את זה שבנט ניהל מגעים גם עם כחול לבן כדי אולי לחבור אליהם ולתת להם רוב בכנסת, אפילו אם זה במסגרת ממשלת מיעוט. כדי למנוע את המהלך הזה ראש הממשלה ניהל איתו מו"מ פוליטי ומינה אותו לשר ביטחון. בנט הוא בחור מוכשר, יש לו את הכישורים להיות ביטחון ויש לו את הניסיון".

"אני זוכר את כל השנים בקבינט עם בנט שהוא עשה סיבובים על אביגדור ליברמן, על בוגי יעלון ועל גדי איזנקוט כרמטכ"ל ואמר 'איך יכול להיות שלא יורים בחוליות המשגרים הללו שעושים את החיים בעוטף עזה כל-כך קשים'. אני חושב שהיום בנט מבין שקל לעשות סיבובים על שרי ביטחון אחרים ועל ראש ממשלה וקצת יותר קשה לעשות את זה כשאתה שר הביטחון", כך ארדן.