אבו מאזן על הברכיים: רון חולדאי הסיר את השלט

ראש עיריית תל אביב-יפו הורה להסיר שלט חוצות שבו נראים אבו מאזן ואיסמעיל הנייה כנועים ויושבים על ברכיהם.

ערוץ 7 , כ' בשבט תש"פ

השלט שהוסר
השלט שהוסר
צילום: ללא קרדיט

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, הורה להסיר שלט חוצות שנתלה בתל אביב, בו נראים אבו מאזן ואיסמעיל הנייה כנועים, ולצדם הכיתוב "שלום עושים רק עם אויבים מובסים".

השלט נתלה במימון "הפרויקט לניצחון ישראל". אבו מאזן והנייה נראים בשלט כשהם ישובים על ברכיהם ועיניהם מכוסות.

חולדאי כתב בפייסבוק: ''הוריתי להסיר שלט חוצות בעיר בו נראים מחמוד עבאס ואיסמעיל הנייה על ברכיהם, כאשר עיניהם מכוסות וידיהם מונפות לאות כניעה, ומעליהם מרחפים מסוקים וסביבם הרס וחורבן.

''התמונה מסיתה לאלימות המזכירה את מעשי דאע"ש והנאצים – שאיננו רוצים להימנות עימם. גם בתקופת בחירות יש קווים אדומים. אינני מתערב בפרסומים במרחב הציבורי – אבל הפעם הכללים נשברו. השפלתו של האחר איננה דרכנו", הוסיף ראש העיר תל אביב.

ב"פרויקט לניצחון ישראל" תקפו את החלטת חולדאי: "'שלום עושים רק עם אויבים מובסים' היא התפיסה בה צריכה לנהוג מדינת ישראל כדי להילחם בסרבנות הפלסטינית. במשך עשרות שנים קיבלו מאיתנו הפלסטינים אינספור הזדמנויות לקבל את כל מה שרק יכלו לחלום עליו, ועדיין הם המשיכו בסרבנות שלהם".

"אנחנו חייבים להסתכל למציאות בעיניים ולומר את האמת - שלום יהיה אך ורק כאשר הפלסטינים והחמאס יובסו ויוותרו על כל שאיפה לחיסול מדינת ישראל", הוסיפו בפרויקט. "מפתיע לשמוע שדווקא מי שעומד בראש העיר המציירת עצמה כפלורליסטית במדינת ישראל מנסה לסתום פיות''.