יהדות התורה: מתנגדים לחלוקת ישראל

בקמפיין ייעודי לחב"ד מבהירים בכירי יהדות התורה כי המפלגה מתנגדת באופן מסורתי לחלוקת ארץ ישראל

מיכל לוי , כ' בשבט תש"פ

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

הקרב על הקולות החב"דיים עולה מדרגה: מפלגת יהדות התורה השיקה בימים האחרונים את מטה חב"ד ופתחה בקמפיין ייעודי כדי לזכות בקולות חסידיה.

הסלוגנים המוצעים: "יהדות התורה – הרשימה החרדית ביותר בגוש הימין" וכן: "מאז ומתמיד התנגדה לתוכנית חלוקת ארץ ישראל", וזאת עוד מהתקופה של הכנסיה הגדולה השלישית בשנת תרצ"ז.

סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, התומך והמסייע רבות כל ימות השנה למוסדות חב"ד, השלוחים וחסידי חב"ד, ואשר זוכה לתמיכה רבה מגדולי רבני ומשפיעי חב"ד מקיים בימים אלו עשרות פגישות עם הרבנים, המשפיעים וראשי המוסדות וחוזר שוב על החשיבות הרבה שיש בשמירת ארץ ישראל לצד השמירה על קדושתה וטהרתה של הארץ.

פרוש ציין כי עמדה זו איננה עמדה חדשה של 'אגודת ישראל. "יהדות התורה מעולם לא תמכה בממשלת שמאל. שאף אחד לא יגיד שאנחנו פחות ימניים ממנו. ביחס לתכנית החדשה של הנשיא טראמפ, אמר פרוש, "ממש לא משנה אם אלו שטחי A או B או C, אסור לוותר על שום שטח מארץ ישראל לערבים".

פרוש גם ציטט את גילוי הדעת וההצהרה של אגודת ישראל שניתנה בחודש שבט תרצ"ו בדיוני ועדת פיל שדנה על חלוקת הארץ בין יהודים ולערבים נגד חלוקת הארץ: "אגודת ישראל הצהירה שזכויות עם ישראל על ארץ ישראל, הן קדומות ומובטחות לו מאת מלך המלכים, אדון הארצות והמדינות, ואין הן יכולות להנטל ממנו על ידי הגבלות והכבדות, והיא קוראה איפוא אל עם ה' בארץ ובגולה לבלי להתייאש ולהתחזק באמונה במי שהארץ שלו, שבנין ארץ ישראל על ידי עם ישראל, שהתחיל בחסד עליון בתקופה האחרונה, לא יפסק ולא יבטל, ח"ו".

עוד ציין סגן השר פרוש כי "גם בממשלת אוסלו כאשר מועצת גדולי התורה ציוותה ליהדות התורה להישאר מחוץ לממשלה, בהחלטתה היא ציטטה את ההחלטות שהיו בכנסיה הגדולה השלישית בהקשר של ועדת פיל".