התשובה לחולדאי: 'מבצע תפילין'

על רקע סערת 'דוכני התפילין' ברחובות תל אביב וכתשובה לראש העיר חולדאי, תגברו שליחי חב"ד את 'מבצעי התפילין' ביום שישי האחרון

מיכל לוי , כ' בשבט תש"פ

התשובה לחולדאי: 'מבצע תפילין'-ערוץ 7
רון חולדאי
צילום: קובי ריכטר/TPS

סערת התפילין - התשובה החב"דית: על רקע סערת 'דוכני התפילין' ברחובות תל אביב וכתשובה לראש העיר חולדאי, תגברו שליחי חב"ד את 'מבצעי התפילין' ביום שישי האחרון.

באתר החב"די 'חב"ד אוןן ליין' קראו לציבור להניח תפילין ברחובה של עיר, לצלם ולשלוח וכדי לעודד את הנחת התפילין בקרב הציבור הכללי.

"משגרים תיעוד מהדוכן שהפעלתם, גורמים לקידוש השם אדיר!", נכתב באתר. "שתפו את היוזמה לכמה שיותר ידידים ויחד נגיע היום לשיא של הנחות לנחת רוח הרבי".

ואכן בחב"ד מעידים כי נרשמה תנועה ערה הרבה יותר של עוברי אורח חילוניים שביקשו במהלך יום שישי האחרון להניח תפילין.

כזכור, במסמך רשמי שהוציאה לאחרונה עיריית תל אביב לנציג שפנה לקבלת אישור שימוש במרחב הציבורי להצבת דוכני תפילה נקבע כי "אין להציב את הדוכן במרחב הקטן מ־100 מ"ר מבית ספר, גן ילדים, מרכז קהילתי או מוסד מוכר אחר אשר משרת בעיקר קטינים".

לנוכח ההחלטה נשמעו גינויים רבים במערכת הפוליטית מצד ח"כים דתיים וחרדיים.

ח"כ יעקב טסלר הגיב אף הוא ואמר כי "האיסור של עיריית ת"א להציב דוכנים בסמוך למוסדות חינוך בעיר, מראה על פחד ורפיסות, ממה הם פוחדים אם הם כ"כ בטוחים בעצמם? אנחנו כאן במדינת ישראל אך ורק בזכות היהדות, והפצת היהדות הוא דבר מבורך ולגיטמי. כשסגן ר"ע אומר "נגן על ילדינו", הגנה ממה? מאמירת שמע ישראל?"