דרישה: להותיר את הטלפוניים הציבורים

בפנייתו למנכ"ל משרד התקשורת כתב ח"כ מקלב כי ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים נעזרים בטלפונים הציבוריים, במיוחד בבתי חולים ובתי כנסת

מיכל לוי , כ"א בשבט תש"פ

ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת אורי מקלב פנה למנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן בדרישה לבטל את כוונת משרדו להסיר את מתקני הטלפון הציבוריים המוצבים כיום במקומות שונים.

לדבריו, ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים נעזרים בטלפונים הציבוריים, במיוחד בבתי חולים, ישיבות ובתי כנסת.

"באחרונה פרסם משרד התקשורת 'קול קורא' בעניין כוונת המשרד לבטל או לצמצם את חובת התקנת טלפונים ציבוריים במרחב הציבורי, במוסדות חינוך ועוד, בטענה שהשימוש בטלפונים הציבוריים הוא מועט", פתח מקלב את פנייתו למנכ"ל משרד התקשורת.

בדבריו ציין כי בשנים האחרונות חלק גדול מהאזרחים מחזיקים ברשותם טלפון סלולרי, ואינם נזקקים לשירותי טלפונים ציבוריים.

"עם זאת", הדגיש, "קיימות אוכלוסיות שאינם מחזיקות ברשותם טלפונים סלולריים, כגון ילדים מכל המגזרים וכן בני נוער ותלמידי ישיבות במגזר החרדי.

"אוכלוסיות אלה משתמשים בטלפונים ציבוריים המותקנים בבתי הספר ומוסדות החינוך, לשם שמירת קשר של הילדים עם הוריהם וכן לצורך קבלת שיחות מההורים אל ילדיהם. בנוסף, ילדים ובני נוער שאין ברשותם טלפון סלולרי, משתמשים בטלפונים ציבוריים בעיקר בתחנות אוטובוסים מרכזיות, רכבת וכיו"ב", ציין.

מקלב הסביר כי גם בבתי-חולים יש שימוש בטלפונים ציבורים. "כאשר חולים או קרוביהם מגיעים באופן פתאומי לבית החולים ואין ברשותם טלפונים סלולריים, ובמיוחד במקרים בהם חולים דתיים ומלוויהם מגיעים לבית חולים בשבת ללא טלפון סלולרי, ובמוצאי השבת אין להם דרך להתקשר".

בפנייתו דרש להותיר את ההוראות המחייבות להתקין טלפונים ציבוריים במוסדות חינוך, ישיבות, תחנות מרכזיות ובתי-חולים על כנם כדי לא לפגוע במשתמשים במקומות אלו.

תגובת משרד התקשורת: "משרד התקשורת פרסם מודעות "קול קורא" בנושא כאשר כל המטרה היא להזמין את הציבור החרדי/דתי או כל גורם אחר מטעמו להתייחס לנושא שימור/התקנה/הסרת עמדות טלפונים ציבוריים. משרד התקשורת ייקח בחשבון את כל ההתייחסויות שיתקבלו לפני קבלת החלטה סופית בנושא".