נתניהו חשף את צוות המיפוי לריבונות

השר יריב לוין, ראש המל"ל מאיר בן שבת, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ יעבדו מול הצוות האמריקני בסיוע השגריר בארה"ב רון דרמר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בשבט תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה את זהות חברי הצוות הישראלי שיעבוד על גיבוש מפות החלת הריבונות בהתאם לתוכנית המאה.

"בשבועות האחרונים הבאנו בשורה ענקית לארץ ישראל ולמדינת ישראל", אמר נתניהו והודה לטראמפ על תכנית המאה ועל ההכרה בזכותה של ישראל להחיל ריבונות על הבקעה ועל מרחבי ההתיישבות.

"הקמנו צוות ישראלי שיעבוד מול הצוות האמריקני על עבודת המיפוי שכבר החלה. אני מיניתי לצוות הזה את השר יריב לוין את ראש המל"ל מאיר בן שבת, את מנכ"ל משרדי רונן פרץ והצוות יסתייע בשגריר בארה"ב רון דרמר", סיפר נתניהו.

לדבריו, "הצוות הזה יעמוד בצמידות לגורמי ההתיישבות והביטחון כדי להשלים את המלאכה במהרה. אנחנו הופכים את חבלי המולדת שלנו ביו"ש לחלק ממדינת ישראל לעד".

בהמשך דווח נתניהו על המשך המגעים עם סודן בעקבות פגישתו עם מנהיג המדינה, "אנחנו בעיצומו של תהליך של נורמליזציה עם מספר גדול של מדינות ערב ומדינות מוסלמיות. אתם רואים רק חלק מזה. זה פירות של המדיניות שלנו. אנשים כורתים בריתות עם מדינות חזקות וישראל היא מדינה חזקה".

לצד זאת ציין נתניהו את המאבק בבית הדין הבינלאומי בהאג, "בית הדין הבינלאומי בהאג הפך להיות מכשיר פוליטי במלחמה נגד ישראל. אנחנו נאבקים בכך ולצידנו מדינות רבות בעולם. אני רוצה לברך את גרמניה, אוסטרליה, אוסטריה, ברזיל, צ'כיה, הונגריה ואוגנדה. יחד עם ארגונים בינלאומיים הביעו עמדה ברורה שלבית הדין אין שום סמכות לדון בסכסוך. המדינות הללו קבלו על כך שבית הדין הופך לכלי במלחמה נגד ישראל והם מנסות למנוע את הפוליטיזציה של בית הדין".

על סוגיית נגיף הקורונה אמר נתניהו, "נעשה הכל כדי למנוע או לעכב את התפשטות המחלה בישראל ...עד עכשיו איך אומרים - ב"ה".