שר החוץ ישראל כ"ץ: סומך על בנט

שר החוץ ישראל כ"ץ לא מצטרף למתקפה של חבריו למפלגה על שר הביטחון בנט: "סומך על כל המערכת כולל עליו".

ערוץ 7 , כ"א בשבט תש"פ

שר החוץ ישראל כ"ץ (ליכוד) התראיין היום (ראשון) לתוכנית 'פרלמנט צהריים' בערוץ כנסת ובניגוד לחבריו במפלגה שתקפו את שר הביטחון נפתלי בנט, כ"ץ הביע בו אמון.

לשאלה האם הוא מרגיש בטוח וישן טוב כשבנט שר ביטחון השיב השר כ"ץ: "ברגע שבנט מונה כל ויכוחי העבר נעלמנו. הוא שר הביטחון ויש לנו אחריות גבוהה שהמערכת תעבוד כמו שצריך".

כשנשאל על המתקפות של חבריו למפלגה על בנט השיב: "אני מתמקד בהיבט החיובי. אני לא ורצה לעסוק במפלגות בתוך הגוש. ביטחון ישראל שאני מכיר אותו היטב, יש מערכת ביטחונית ברמה גבוהה, יש רמטכ"ל ומטכ"ל, יש קצינים ולוחמים יש לנו שב"כ ומוסד. זו מערכת מאוד מנוסה וראש הממשלה עומד בראשה. מאחר והוא מצוי בתפקידו אני סומך על כל המערכת כולל עליו שיעשה את המקסימום בדרך הכי נכונה כדי לשמור על ביטחון ישראל ולא לערב את זה בשום שיקול אחר".

על ההכרזה של ראש הממשלה שימנה את ניר ברקת לשר האוצר ועל הביקורת על שחברי ליכוד שהגיעו למקומות יותר גבוהים בפריימריס לא קיבלו תפקידים בכירים, אמר השר כ"ץ: "קודם כל אני משובץ בתפקיד הבכיר ביותר מבין שרי הליכוד בממשלה, ואני גם ראש מטה הבחירות כך שאין כאן היבט אישי. ראש הממשלה החליט ללכת למהלך כלכלי שלב ב' אחרי כל ההישגים שהוא הוביל. הוא רוצה כרגע למקד בתחומים מסויימים והוא בחר בניר ברקת. ואם ראש הממשלה בחר בברקת להוביל איתו ביחד את המהלך אני סומך על השיקולים של ראש הממשלה".