תאילנד
תאילנד צילום: Thinkstock

משרד הבריאות הודיע אחר הצהריים (ראשון) על עדכון ההנחיות בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ולפיו ישראלים השבים לארץ מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו ייאלצו להישאר בבידוד בביתם למשך 14 יום.

מי ששב ממדינות אלה יישאר בביתו למשך שבועיים, לא ייצא למרחב הציבורי ולא ישהה במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות.

במקרה של הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה.

במשרד הבריאות ציינו כי גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

"הנחייה זאת ניתנת בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל", הסבירו במשרד.

ליצמן על נגיף הקורונה: "עשינו את כל ההכנות"

מוקדם יותר היום סיפר שר הבריאות יעקב ליצמן על שלושה ישראלים ששוהים בספינת התענוגות ביפן ונדבקו בקורונה. "אנחנו יודעים על שלושה מקרים של קורונה בתוך הספינה. אנחנו שולחים רופא גם מכאן לטפל בהם ומנהלים משא ומתן עם היפנים שאת כל השאר נחזיר הביתה", ציין ליצמן.

באשר לאפשרות שהנגיף יגיע לישראל ויתחיל להתפשט גם כאן אמר ליצמן, "הנחת העבודה אומרת שתהיה כאן קורונה ועשינו את כל ההכנות".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7