נמשכים הניסיונות לשכנע את בן גביר לפרוש

בליכוד מנסים להציע למס' 1 ב'עוצמה יהודית' חבילה שתאפשר לו לפרוש בכבוד מהמירוץ, אך הוא מתעקש להתמודד בטענה שכך יינצל גוש הימין.

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תש"פ

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: יהונתן ולצר/TPS

בליכוד עדיין מנסים לשכנע את מס' 1 ברשימת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, לפרוש מהמירוץ לכנסת, כך דווח הבוקר (שני) ברשת ב'.

במסגרת מאמצי השכנוע גובשה חבילת הבטחות שתינתן לבן גביר, ותעניק לו הישגים אידיאולוגיים לצד יתרונות פולטיים.

בין ההבטחות שנכללות בהצעות שהועברו לבן גביר ניתן למצוא הכרזה של נתניהו על אישורי בנייה בירושלים - בגבעת המטוס ובאזור עטרות, והתחייבות של כל ראשי מפלגות בלוק הימין - להעביר לאחר הבחירות חוק שמוריד את אחוז החסימה לשני מנדטים.

אולם, על פי הדיווח ‏בן גביר נתן לכל ההצעות הללו תשובה שלילית. לטענתו, בלי כניסה של עוצמה יהודית לכנסת לא יהיו לנתניהו 61 מנדטים ואז הוא לא יוכל לממש אותן.

במסגרת אותם מאמצים שמבצע הליכוד פורסם אתמול כי מפלגת צומת הסירה את מועמדותה לכנסת ותתמוך במפלגת הליכוד.

בפגישה שנערכה בין ראש הממשלה נתניהו ושר הכלכלה אלי כהן לבין יו"ר המפלגה משה גרין סוכם על שיתוף פעולה במסגרתו תסיר צומת את מועמדותה לכנסת ה-23 ותתמוך בליכוד בבחירות הקרובות, זאת לאחר שבבחירות ספטמבר זכתה צומת לתמיכה של כ16,000 מצביעים.

הסיכום שהושג בין הליכוד וצומת נועד לתת מענה לסוגיות החשובות של ההתיישבות הכפרית בכלל והמושבים בפרט. סעיף נוסף המופיע בהסכם בין הליכוד לצומת נוגע להקמת ועדה בין משרדית לבחינת פתרונות לסוגיות שהועלו על ידי נהגי המוניות וההיסעים.