רון קובי בבית המשפט העליון
רון קובי בבית המשפט העליוןצילום: חזקי ברוך

שופטי בג"ץ דחו הבוקר (שני) את עתירת ראש העיר טבריה לשעבר, רון קובי, נגד החלטתו של השר זאב אלקין להדיח אותו מתפקידו.

לנוכח הכרעת שופטי בג"ץ הופכת הדחתו של רון קובי לסופית ואת העיר טבריה תנהל בשנים הקרובות ועדה קרואה הממונה על ידי משרד הפנים.

לקריאת פסק הדין המלא לחצו כאן

"סוף דבר, כי מהשימוע עולה כי חלק נכבד מטענות העותר נמצאו מוצדקות. אך בהינתן מנת חלקו של העותר באי אישור התקציב; בהינתן שיקול הדעת המוקנה למשיב 1 (השר אלקין - ע.7) ו'לשלטון' המרכזי; ובהינתן אמות המידה שהותוו בפסיקה להפעלת שיקול הדעת, גם בנסיבות של מועצה 'לעומתית' – איני סבור כי קמה עילה להתערבותנו", קבע ראש ההרכב, השופט יצחק עמית בסיום חוות דעתו.

השופט סולברג הוסיף, "העותר לא עשה כל אשר לאל-ידו כדי להביא לאישור התקציב במועדו. אין לכחד: היה טעם של ממש בהערכתו של העותר שהסיכויים לאישור התקציב לא היו מן המשופרים, וגם חברי המועצה אינם יכולים לרחוץ בנקיון כפיהם. ברם, נפלאות דרכי הפוליטיקה, גם יריבות עזה יכולה להצמיח אינטרס משותף, ואין זה כלל וכלל מן הנמנע, כפי שמלמדת המציאות, שמועצה לעומתית תשכיל להגיע, ולוּ גם ברגע האחרון, להסכמה שתאפשר את אישור התקציב. בהימנעותו מכינוס ישיבה, סתם העותר את הגולל על האפשרות לאישור התקציב".

חבר מועצת העיר שפוזרה מטעם הבית היהודי ואחד הפעילים המרכזיים באופוזיציה לקובי, רפאל טרבלסי, בירך על הכרעת שופטי בג"ץ.

"החלטה מקצועית של משרד הפנים וחתימת בג"צ פותחים עתיד חדש וטוב יותר לעיר טבריה. כולי תקווה ותפילה שמכאן טבריה רק תצמח ותפרח כמו גם יחזור השקט, השלום והאחווה בין תושבי העיר", מסר טרבלסי.

רון קובי: מקווה שהדמוקרטיה תגבר על האינטרסים