היתרונות, החסרונות וכל מה שאתם צריכים לדעת על 'הלוואה לכל מטרה'

החיים מציבים אותנו בכל מיני צמתים בהם לעיתים נזדקק לסכום כסף גדול. חלקנו חסכו סכום מסוים בתוכנית חיסכון וחלקנו זקוקים להלוואה.

תוכן שיווקי , כ"ב בשבט תש"פ

הלוואה לכל מטרה
הלוואה לכל מטרה
depositphotos

הלוואות יכולות להיות עבור קניית רכב, לימודים, קנייה או שיפוץ של דירה, אירוע שמחה שאנו מתכננים או אפילו טיול לחו"ל, כאשר הדגש הוא על כך שאנו זקוקים לסכום יחסית גדול באופן מיידי, אשר נוכל להחזיר אותו אחר כך בפעימות קטנות יותר.

לקחת הלוואה כיום זו דרך מקובלת מאוד ורבים משתמשים באפשרות זו מפעם לפעם. כיום יש כל מיני סוגים של הלוואות, במאמר זה אנו נדבר על הלוואה שנקראת הלוואה לכל מטרה.

מהי הלוואה לכל מטרה?

הלוואה לכל מטרה היא הלוואה שניתן לקחת מהבנקים והמוסדות החוץ בנקאיים כמו חברות האשראי עבור כל מטרה אישית שיש. הבנק או המוסד שממנו נלקחת ההלוואה לא דורש לדעת עבור מה אתם לוקחים אותה. הלוואה מסוג זה בדרך כלל לוקחים כאשר רוצים לטוס לחו"ל או עבור מימון אירוע שמחה או כל מטרה אחרת שעבורה אתם זקוקים לסכום כסף מיידי של עשרות אלפי שקלים שאין לכם כעת בבנק.

בהלוואות מסוג זה בדרך כלל מדובר על סכומים יחסית קטנים, של כמה עשרות אלפי שקלים ומקבלים אותן מיידית ובקלות לפעמים אפילו באישור טלפוני בלבד של בעל החשבון. את ההלוואה והריבית שלה אתם תחזירו לבנק או למוסד שממנו לקחתם אותה בפעימות חודשיות קבועות הכוללות גם את תשלומי הריבית של ההלוואה. לרוב הלוואה מסוג זה תהיה מוגבלת להחזר של עד חמש שנים מהיום שלקחתם אותה ולכן ההחזר החודשי שלה עשוי לעיתים להיות גבוה.

מה היתרונות ומה החסרונות שיש בהלוואה לכל מטרה?

היתרון הגדול ביותר של הלוואה לכל מטרה היא שניתן לקחת אותה באופן מיידי ללא כל הסבר על השימוש בה. המוסדות הבנקאיים והחוץ בנקאיים נותנים הלוואות כאלו יחסית בקלות בשל סכומם הנמוך, ולפעמים הבנקים והמוסדות החוץ בנקאיים אפילו יציעו לכם אותה מבלי שתבקשו. הם יסבו את תשומת ליבכם לכך שיש לכם אפשרות לקחת הלוואה מסוג זה.

כאשר לוקחים הלוואה לכל מטרה, חשוב גם לדעת כי הריבית של הלוואה מסוג זה היא ריבית יחסית גדולה. כלומר, כאשר תחזירו את התשלומים עבור ההלוואה, אתם תחזירו גם החזר ריבית גבוה שמתווסף לסכום הכסף שלקחתם. זו אינה הלוואה בתנאים טובים, אך לפעמים כדאי לקחת אותה כאשר ממש זקוקים לכסף.

מאילו גופים ניתן לקבל כיום הלוואה לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה ניתן לקחת מהבנק שבו יש לכם חשבון, מבנקים אחרים בעת מעבר או פתיחת חשבון חדש ומגופים חוץ בנקאיים כמו חברות האשראי, חברות חוץ בנקאיות פרטיות, או הלוואות מקופות הגמל שלכם. כל גוף קובע באופן פרטי מה הסכום המקסימלי של ההלוואה ומה גובה הריבית. אתם תוכלו להחליט היכן הכי משתלם לכם לקחת הלוואה מסוג זה.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל".