הצלחתם, הצלחתנו. הסיפור של הר ברכה על רגל אחת

כל ישוב יספר לכם על הנוף היפה הנשקף ממרפסותיו, או על הקהילה הנעימה, או על המפרט המושקע בדירות, אבל בהר ברכה זה קצת אחרת.

בשיתוף הר ברכה , כ"ב בשבט תש"פ | עודכן: 09:34

ישוב קהילתי דתי
ישוב קהילתי דתי
צילום: יהושע מנטל

כל ישוב יספר לכם על הנוף היפה הנשקף ממרפסותיו, או על הקהילה הנעימה, או על המפרט המושקע בדירות, אבל בהר ברכה זה קצת אחרת.

לא כי אין להם את הנוף המרהיב והקהילה החמה והדירות הנאות, יש להם ובגדול. אבל אנחנו רוצים לספר לכם על ההתחדשות והצמיחה שזה באמת הסיפור פה.

בעליות לישוב, למרומי הר גריזים, האורח הממוצע מצפה למצוא ישוב קלאסי של התנחלות בעומקה של ארץ ישראל. בטח מדובר על 200 ומשהו משפחות הוא חושב לעצמו, כל אחד על חצי דונם וקולטים במקרה הטוב 15 משפחות בשנה.

בסוף העליה לאט לאט מתחילים להבין שהר ברכה זה לא המקרה הקלאסי. לפנינו נגלה ישוב רחב ידיים, עם שכונות של בנייני מגורים בגובה של 4-6 קומות, שטחי ציבור, מוסדות חינוך חדשים, סטודנטים רבים, עסקים, חנויות והרבה תנועה.

הישוב מונה כיום כ- 400 משפחות והוא הגדול מישובי הסביבה. אך הנתון היותר מפליא הוא שכל שנה נקלטות בישוב כ- 50 משפחות חדשות ומגוונות מכל הארץ: בנים ממשיכים, משפחות לילדים, זוגות סטודנטים, משפחות צעירות, ואפילו סבים וסבתות של ילדי הישוב.

הישוב הינו דתי קהילתי ומספק לתושביו את כל מוסדות החינוך: מעונות גדולים, 11 גני ילדים, 2 בתי ספר יסודיים, אולפנה והחל משנת תשפ"א ישיבה תיכונית צומחת.

בתחום הפנאי והעשרה קשה שלא להתפלא מכמות החוגים, שיעורי התורה, פעילויות קהילתיות, הרצאות, הצגות, בי"ס למוזיקה וכל זה לכל שכבות האוכלוסיה!

יוני הישראלי יו"ר המזכירות מספר, "העתיד הקרוב הוא אפילו יותר מלהיב, כשתגיעו לביקור נוסף בעוד 4 שנים כבר יהיה פה מרכז מסחרי חדש, קאנטרי עם בריכה מקורה ומחוממת וחדרי כושר, מבנה קבע חדש לאולפנה, מתנ"ס חוגים, אולם לאירועים גדולים, פארק נוסף ושכונה של עוד 127 יח"ד בבניינים של 7 קומות".

הכיוון הוא מאוד ברור, הישוב שם לעצמו מטרה תוך 6 שנים לעבור את ה- 800 משפחות ולהתקדם לעבר מועצה מקומית. בשלב הבא המטרה היא לממש את תכנית המתאר לבניית עיר של 25,000 תושבים.

אחרי ההסברים הללו אנחנו מתחילים להבין איך זה שכל הזמן יש פרויקט בשיווק בהר ברכה. אילן פדינקר משווק הפרויקט מסביר, "אנחנו נמצאים באמת בתנופת קליטה אדירה, רק בחודש דצמבר נמכרו 28 דירות בשלב ב' ובכך כמעט סיימנו את כל הדירות. עכשיו אנחנו פתחנו לשיווק את שלב ג' שכולל עוד 6 בניינים עם דירות 5 חדרים שחלקן דירות גן וחלקן עם מרפסות סוכה החל מ- 566,000 ₪, ובנוסף דירות נוף 7.5 חדרים ומיני פנטהאוזים 6 חדרים הממוקמים בקומות העליונות."

הדמיית רחוב צורים ג
צילום: יהושע מנטל

מנהלת הקהילה, תהילה הורוביץ, מספרת על האופי הקהילתי, "לישוב מצטרפות כל שנה עשרות משפחות צעירות לצד ותיקות מכל רחבי הארץ (ואפילו עולים מחו"ל!), ונהנות מאיכות חיים שמתבטאת במוסדות חינוך ערכיים, קהילה חמה עם פעילויות רבות, מעטפת תורנית לכל שכבות הגיל, עזרה הדדית, שכנות טובה ופשוט כיף לראות איך התושבים שמחים בבחירתם לגור בהר ברכה. במקביל לפרויקטים יש מגוון אפשרויות שכירות בישוב במחירים שווים לכל כיס ועם שכנים מצויינים, מחכים לכם!"

אחרי כל הדברים העפנו מבט גם בפייסבוק של הישוב ואי אפשר היה לפספס את כל העשיה ואת ההזמנה למשפחות הציבור הדתי לאומי לבוא ולהכיר את הישוב, הקהילה, חיי התורה והפנאי ולהצטרף למה שנראה כהצלחה ענקית בהתיישבות.

לפרטים נוספים: אילן 0508915499, תהילה 050-2333242