ח"כ משה ארבל
ח"כ משה ארבל צילום: לשכת ח"כ ארבל

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס פנה לאחרונה בשאילתא לשר התקשורת דודי אמסלם בנושא היעדר קליטה סלולרית באזורים נרחבים ביו"ש.

"כפי שאדוני מכיר, קיימת באיו"ש בעיה קשה של היעדר קליטה סלולארית בחלקים גיאוגרפיים נרחבים. בעיה זו אינה רק יוצרת אי-נוחות לתושבים המתגוררים במקום ופוגעת ברווחתם אלא גם מסכנת את בטיחותם באזור בו מתקיימת פעילות רבה נגד אזרחים וחיילים ישראלים. נדמה שאין צורך להכביר במילים על אודות הסיכון הביטחוני הכרוך בהיעדר קליטה סלולארית בעת קרות אירוע חירום", נאמר בשאילתא.

ח"כ ארבל הוסיף, "לפני מספר שנים סיכם משרד התקשורת עם חברות סלקום, פרטנר והוט על הקמת שישה אתרים סלולריים, אולם להבנתי הרישות הסלולארי לא הושלם ועדיין יש קושי בקליטה סלולארית בחלקים נרחבים באיו"ש. ברור שאם יקרה אסון בעקבות גרירת הרגליים של החברות יימצא הפתרון במהרה, מחובתנו לעשות הכל כבר עכשיו כדי למנוע את האסון הבא".

בסיום השאילתא שאל ארבל את השר "האם אתה מכיר את בעיית הרישות סלולארי באיו"ש? כיצד בכוונתך לפעול כדי לקדם במהירות את הקמת האתרים הסלולאריים הנדרשים באיו"ש?".

השר השיב לארבל, "בחודשיים האחרונים בוצעו בדיקות בשטח לצורך ניטור הכיסוי הסלולרי, הופקו והופצו דוחו"ת להתייחסות חברות הסלולר לצורך שיפור הכיסוי. וכן הוכנה תכנית להקמת 19 מתקנים סלולריים נוספים באיו"ש תוך שלוש שנים. כאשר 6 מתקנים כבר הוקמו. וכן הוקם פורום למעקב יישום ושיפור הכיסוי הסלולרי באיו"ש בהשתתפות נציגי משרד התקשורת חברות הסלולר והמנהל האזרחי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו