סמוטריץ' עלה להתקפה

שר התחבורה סמוטריץ' לבני גנץ: תעלה לדוכן ותתחייב לא להקים ממשלה בתמיכה של חברי כנסת תומכי טרור.

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תש"פ

סמוטריץ' עלה להתקפה-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: רויטרס

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נאם במליאת הכנסת וקרא למפלגת כחול לבן ולעומד בראשה להתחייב שלא יקימו ממשלה עם תמיכה מבחוץ של הרשימה הערבית המשותפת.

''על חברי הכנסת הערביים אין לי קושיות, הם צבועים וכפויי טובה כבר שנים רבות למדינת ישראל, שמתנהגת אליהם כל כך יפה ומקבלת בתמורה רפש ובוץ", אמר סמוטריץ'.

''בני, עליך יש לי קושיה - איך אתה עם תומכי הטרור האלה הולך להרכיב ממשלה?! אתה יודע מצוין שאין לך אפשרות להרכיב ממשלה בלעדיהם. כשנשאלת במוצאי שבת בסדרת הראיונות המלאכותיים שלך, האם תקים ממשלה שמתבססת עליהם, גמגמת ססמאות שכתבו לך היועצים ולא היית מסוגל להוציא אמירה פשוטה וברורה מהפה - לא יקום ולא יהיה. לא בקונסטלציה כזו ולא בקונסטלציה אחרת.

''ממשלה במדינה יהודית וציונית לא תתבסס עליהם. בפעם שעברה שזה קרה זה התפוצץ לנו בפנים באלפי הרוגים ופצועים אחרי הסכם אוסלו שעבר כאן באצבעות שלהם. אני מצפה ממך לקום ולהכריז, לא תשובות מתחמקות שיועצים כתבו לך, לא יקום ולא יהיה''.

השר סמוטריץ' קרא לגנץ לעלות לדוכן ולהתחייב בפני אזרחי ישראל שלא להקים ממשלה במדינת ישראל בתמיכת תומכי הטרור, ''אחרת אתה לא ראוי''.

גנץ סרב לעלות לדוכן ושותפו ח''כ גבי אשכנזי שאמור היה לעלות לדוכן ולסכם את הדיון, סרב לעשות זאת אחרי דבריו של השר סמוטריץ' וברח מעימות עם טענותיו.

מיד אחר כך עלה לדוכן ח"כ אחמד טיבי וחשף למעשה את הסיכומים בין הרשימה המשותפת לכחול לבן כשהטיח בשרים סמוטריץ' ורפי פרץ כי בעזרת הרשימה המשותפת הם לא יהיו שרים אחרי הבחירות.