הציונות הדתית - היחידה שנרתמה למעננו

יו"ר ארגון מגדלי העגלים שלח מכתב לח"כ שקד ובה סיפר כיצד אנשי ימינה היו היחידים שסייעו במאבק נגד החרם הפלסטיני על הבקר הישראלי.

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: קובי ריכטר/TPS

דורון בידץ, יו"ר אמפ"י - ארגון מגדלי העגלים, אומר כי היחידים שסייעו למגדלים במאבקים נגד החרם הפלסטיני על הבקר הישראלי, היו נציגי הציונות הדתית.

במכתב ששלח לח"כ איילת שקד כתב בידץ, "ניתן לומר כי היחידים שנרתמו באמת לעזרתנו היו הציונות הדתית אורי אריאל -שר החקלאות קיבל אותנו בלשכתו יום לאחר פרוץ המשבר .ישי גוטוויליג עוזר המנכ"ל מלווה אותנו צמוד לאורך המשבר. בצלאל סמוטריץ' ענה לכל טלפון ובקשה וקיבל אותנו בלשכתו למרות שהעניין לא היה תחת סמכותו -בעת שמשרדי החקלאות והביטחון לא היו מאויישים. נפתלי בנט -מעת שעלה על חומרת הבעיה פעל ופועל בנחישות לפתרון הבעיה".

"הסגר על סחורות חקלאיות משטחי הרש"פ - אנו אומרים מעל כל במה אפשרית ,ונמשיך לומר ככל שיידרש - אין לו שום קשר לתוכנית המאה .יתרה מזו, הוא לא פועל נגד חקלאי הרש"פ אלא לטובתם, לאחר שנפלו קורבן לקנוניית שוחד שבין שני סוחרים לשרי הרש"פ", מוסיף בידץ.

לדבריו, "לאחר עבודה אינטנסיבית של חצי שנה מול התעלולים של שרי הרש"פ ,אני יכול להגיד בבטחה - שום דבר לא מוליך את הרשות הרקובה הזו מלבד שחיתות שלטונית".

בידץ כתב לשקד כי החיבור לציונות הדתית מעלה הרהורים מדוע אבד הקשר ההדוק בינה לבין תנועת העבודה. "אין בכם בהקשר זה שמץ של משיחיות. משיחיות היא של מי שחושב שניתן להגיע לשלום מול החבורה המושחתת הזו. כאשר אנחנו חשים בעניין שאתם מגלים בנושא ההתיישבותי - אין לנו אלא להצר על אובדן הקשר ההסטורי שבין תנועת העבודה והציונות הדתית"

"אני חייב לציין: לאחר פינוי גוש קטיף לקח אותי משה פלד לסיור בישובים המוקמים שומריה ושקף. התרשמתי מחוסנם הנפשי של האנשים שנאלצו להקים את משקם מחדש. אני זוכר שבדרך חזרה שאלנו מה היה קורה אם באופן תיאורטי ממשלת ישראל היתה מחליטה כי לצורך הסכם שלום צריך לפנות את כפר יהושע ובית השיטה .איך התושבים היו מגיבים. הסכמנו שבמקרה זה היה נשפך שם דם".

"אני חושב שנשכחה מעט גדלות רוחם של אותם מתיישבים, כמו גם חלקו של הרב רפי פרץ כראש מכינת עצמונה שהפעיל את כל משקלו למניעת כל אלימות וסרבנות בפינוי באמירה 'גרגר לא יפריד בינינו לבין צה"ל לעולם'", ציין בידץ.

"קו ישר אחד מחבר בין מתיישבי שקף, שומריה ונווה שבחולות חלוצה לבין אחרוני מגדלי הבקר שנלחמים בשיניים על שימור נחלות בעמק יזרעאל, בעמק חפר ובמועצה האזורית באר טוביה. בהמשך לחוט המקשר של הרב ריינס בין תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל חשוב שנדע שהקרב על שימור הסקטור החקלאי בישראל בכלל וענף הבקר בפרט לא נגמר. הדרך עוד ארוכה וחשוב שתמשיכו לעמוד לצידנו", סיים בידץ את מכתבו לשקד.