אהוד ברק: "אשכנזי שיקר והוא ממשיך בכך"

שר הביטחון לשעבר תקף את ח"כ גבי אשכנזי שהגיב לפרסום תמלילי השיחות בינו לבין אביחי מנדלבליט. "מקורב לאשכנזי פעל להשמדת הקלטות".

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תש"פ

גבי אשכנזי
גבי אשכנזי
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

אהוד ברק, שר הביטחון לשעבר, תוקף את הרמטכ"ל לשעבר וחבר הכנסת בהווה, גבי אשכנזי, לאחר פרסום תמלילי השיחות של האחרון עם אביחי מנדלבליט, בעת שכיהן כפרקליט הצבאי הראשי.

"לא אתן לשקרים להרוס את הסיכוי להחליף את השלטון. לא לשקרים של נתניהו, ולא לשקרים של גבי אשכנזי. האמת, אשכנזי שיקר אז שוב ושוב לחוקרי משטרה, לחברי המטכ''ל ולציבור. והוא משקר גם הערב: א) צו איסור הפרסום כולל כ-15 שיחות שנוגעות ללב הפרשה (לא רופא שיניים ולא חברי ילדות) ומאירות את אשכנזי באור של עבריין לכאורה.

''ב) האדם שאחראי להשמדת הקלטות בלשכת השר הוא בכיר במשרד הביטחון, מקורב לאשכנזי, שפעל מטעמו ובידיעתו. לאנשי לשכת השר לא היתה שום גישה לקלטות בשני צידי הבנין. ג) הנושאים שעלו עד כה הם רק קצה הקרחון. על מנת לצמצם את הנזק האפשרי אמנע מלמנות נוספים''.

מוקדם יותר דחה אשכנזי בראיון לחדשות 13 את הטענות בנוגע לפרסום השיחות שלו בעת כהונתו כרמטכ"ל עם מנדלבליט.

"אין פה שום תיאום גרסאות, אני אומר בהקלטות ארבע פעמים שנגיד את האמת. מי שמפסק את הקלטות הוא מהצד של אהוד ברק והוא דאג לברור אותן", טען אשכנזי.

"הפרשה נחקרה על ידי כל גופי החקירה במדינת ישראל - מבקר המדינה, משטרה צבאית חוקרת, משטרת ישראל והפרקליטות. הטענות נסקרו ונבדקו והפרשה נסגרה בחוסר אשמה. מעולם לא הייתה פה בעיה של ראיות. חיי ולוחות הזמנים של היו פרוסים לכולם. מעולם לא עמד איש ציבור בחשיפה כזו - וכולנו ראינו איך זה נגמר. אין בהקלטות שפורסמו שום דבר חדש. הפרשה מאחוריי", סיכם אשכנזי.