בצלאל סמוטריץ':
הנזק לאל על - 50 מיליון דולר, המדינה תצטרך לעזור

נגיף הקורונה הביא לצמצום דרמטי של הטיסות. שר התחבורה: המדינה תצטרך להכניס את היד לכיס ולפצות את חברות התעופה.

אורלי הררי , כ"ג בשבט תש"פ

אל על
אל על
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) אמר הבוקר (שלישי) כי המדינה תצטרך לפצות את חברות התעופה בגין הנזק שנגרם להן בשל התפרצות נגיף הקורונה וצמצום הטיסות ליעדים בעולם.

''המדינה תצטרך להכניס את היד לכיס ולפצות את חברות התעופה. באל על מדברים על הפסדים בסדר גודל של כ-50 מיליון דולר. אם המדינה רוצה לשמור על התעופה שלה - היא צריכה לעזור", אמר סמוטריץ' לרשת כאן ב'.

כזכור, אל על ביטלה באופן זמני את טיסותיה לבייג'ינג ולהונג קונג, והודיעה על צמצום הטיסות לבנגקוק בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. הנתיב החדש לטוקיו ביפן ייחנך כרגיל ב-11 במרץ 2020.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, אמר אתמול כי ''מדובר בשעת מבחן למדינות העולם ובתוכן מדינת ישראל, לענף התעופה ולאל על . ידענו בעבר שעות קשות ותמיד מצאנו בתוכנו את היכולת להתאחד, לקבל החלטות לא פשוטות, להתגבר ובסופו של יום לנצח ולצאת מחוזקים.

''דבר אחד ברור, אנחנו לא נתפשר על הערכים שלנו – הבטיחות והביטחון תמיד יעמדו בראש סדר העדיפות, ומתוך כך גם האחריות שלנו ללקוחותינו ולאנשינו''.

אוסישקין הדגיש בפני העובדים: ''ימים קשים לפנינו וייתכן אף כי יידרשו צעדים דרמטיים והחלטות כואבות. אני מבטיח לכם כי נעשה כל שביכולתנו על מנת לצלוח את הימים הללו ונעשה זאת באחריות, בשקיפות ללא פזיזות ובעיקר מתוך דאגה לשלום לקוחותינו ולהבטחת עתידה של אל על''.