נשות הכותל
נשות הכותל צילום: דוברות

מרכז ליב"ה פנה לרב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, בדרישה להרחיק את מנכ"לית ארגון 'נשות הכותל', יוכי רפפורט, שעוברת על התקנות ומכניסה ספר תורה לרחבת הכותל.

עו"ד משה פולסקי שפנה לרבינוביץ בשם מרכז ליב"ה, מזכיר במכתבו כי "נשות הכותל, המונהגות ע"י הגב' יוכי רפפורט, מבריחות ספר תורה לקריאה בלתי מורשית ברחבת הכותל המערבי, תוך מודעות ברורה לכך שהדבר הינו בניגוד למנהג המקום ובניגוד להנחיית כב' הממונה על המקומות הקדושים".

בהמשך המכתב מדגיש פולסקי את האיסור החוקי שיש בקריאת נשים בספר תורה בכותל: "קריאת נשים בספר תורה בכותל, הינה עריכת טכס דתי שלא על פי מנהג המקום, הפוגע ברגשות ציבור המתפללים כלפי המקום, ובנוסף לכך, הדבר כרוך בהתעלמות גמורה מהנחיותיו של רב הכותל, הממונה על המקומות הקדושים".

פולסקי מסיים בדרישה מרב הכותל, לפעול להרחקת הנשים מרחבת הכותל לפחות בראשי חודשים, "לאור האמור, נראה כי אין מנוס כי הרב יעשה שימוש בסמכות המסורה לו מכוח סעיף 4(ג) לתקנות השמירה על מקומות קדושים ליהודים, תשמ"א-1981 ויורה על הרחקתה מהכותל המערבי, למצער, בראשי חודשים".

ממרכז ליב"ה נמסר "אנו מצפים שרב הכותל יחדול את הקרקס שמציגות מדי ראש חודש אותה קבוצת נשים קיצונית ושולית, ויפעל כמו שפועלים בכל מקום אחר ביחס לפורעי חוק, מי שעובר על התקנות ומפר את החוק דינו לכל הפחות להיות מורחק מהמקום עד שיפסיק להפר את הסדר במקום".

מנשות הכותל נמסר בתגובה: ''אף ארגון, קיצוני ככל שיהיה, לא ימנע מאיתנו, נשים מאמינות ודתיות, להתפלל בכותל המערבי כדרכנו. נמשיך לעשות כל שביכולתנו על מנת להכניס ספר תורה לכותל המערבי, עד שיבוטל הנוהל המבזה שלא מאפשר לנשים לקרוא בתורה בכותל. גם בראש החודש הקרוב נגיע לכותל המערבי, כשמנכ״לית נשות הכותל יוכי רפפורט בראש, להתפלל ולקרוא בתורה כדרכנו. משנכנס אדר מרבין בשמחה!''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו