שטראוס קפה מרחיבה את פעילותה בברזיל

Tres Corações רוכשת את פעילות הקפה הקלוי והטחון של Mitsui Alimentos בברזיל ומבססת את מובילותה בשוק הקפה במדינה.

ערוץ 7 , כ"ג בשבט תש"פ

קפה
קפה
צילום: ISTOCK

קבוצת שטראוס דיווחה לבורסה בתל אביב על כך שחברה בת שלה, שטראוס קפה BV, תרכוש באמצעות המיזם המשותף (JV) Tres Corações (3C) הפועל בברזיל 100% ממניות חברת Mitsui Alimentos מידי קבוצת Mitsui היפנית בברזיל.

על פי ההסכם, 3C תשלם 210 מיליון ריאל (כ-167 מיליון ש"ח) עבור פעילות הקפה הקלוי והטחון של חברת מיטצוי בברזיל. המיזם המשותף 3C מוחזק בחלקים שווים על ידי שטראוס קפה ועל ידי חברת סאן מיגל FIP שבבעלות משפחת לימה.

פעילות הקפה של מיטצוי בברזיל פועלת תחת חברת Mitsui Alimentos מאז שנת 1974 ומחזיקה בכ-3.8% משוק הקפה בברזיל ומהווה את שחקנית הקפה החמישית במדינה. בהתבסס על הנתונים שנמסרו לחברה, הכנסות מיטצוי אלימנטוס לשנת 2019 בתחום הקפה הקלוי והטחון עמדו על כ-270 מיליון ריאל (כ- 245 מיליון ש"ח). בעקבות הרכישה מבסס המיזם המשותף C3 את מקומו כמוביל שוק הקפה בברזיל. שוק הקפה בברזיל נחשב לגדול בעולם במונחי נפח.

מותג Café Brasileiro הוא מותג הקפה המוביל של מיטצוי, ברובו קפה קלוי וטחון (R&G) והוא דומיננטי בעיקר באיזור מרכז מדינת סאו פאול ובאיזור המערב התיכון של ברזיל ורכישתו תחזק את פעילותו של המיזם המשותף 3C באזורים אלו.

עסקה זו מצטרפת לרכישות נוספות שביצע המיזם המשותף 3C בברזיל בשנים האחרונות. בין השאר נרכש המותג Fino Grao בשנת 2012, המותג ITAMARATY בשנת 2014, המותג Cia Iguacu ב-2016 ו-Manaus ב-2019.