האדמו"רים יקיימו ביקורי שטח

כחלק מהניסיון לעורר את הציבור החרדי לקראת הבחירות החליטו רבני אגודת ישראל להשתתף בעצרות המונים שיתקיימו בריכוזים החרדיים

בן שאול , כ"ג בשבט תש"פ

האדמו"ר מויז'ניץ
האדמו"ר מויז'ניץ
צילום: Yaakov Naumi/Flash90

רבני אגודת ישראל החליטו להשתתף בעצרות המונים שיתקיימו בריכוזים החרדיים בשבועיים הקרובים, כדי לקרוא לציבור להצביע למפלגת יהדות התורה.

"באופן נדיר והיסטורי שלא היה כמותו", דווח הבוקר ביומונים החרדיים, 'המודיע' ו'המבשר', "ובעקבות חומרת וחשיבות השעה הגורלית במאבק על זכות הקיום של היהדות הנאמנה, נועצו אמש רבותינו כ"ק מרנן ורבנן האדמו"רים שליט"א והחליטו לצאת בעצמם ולכתת רגליהם הטהורות במסע חיזוק אדיר והיסטורי בכל ריכוזי קהילות הקודש בארץ ישראל לביצור וביסוס חומות הדת והיהדות ובכדי להביא את דבר ה' ולעורר את לב העם נוכח המאבק על זכות הקיום שלנו בארץ הקודש".

בידיעה המרכזית אף הורחב על תוצאות כינוס מועצת אגודת ישראל בליל אמש. "פעם אחר פעם אנו נדרשים לצאת ולהצביע, והעובדה שזו הפעם השלישית, אינה מחלישה את כובד האחריות, אלא להיפך: היא מעצימה את החשיבות בכל קול, כפי שאכן הוכח בשתי מערכות הבחירות הקודמות, שמנדט של יהדות התורה התנדנד על חודם של כששים קולות".

עוד נאמר כי הח"כים "שטחו את המצב של הסתה ואת האיום הבוטה והברור של שורת מפלגות, בעיקר מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, לפגוע בכל הקדוש והיקר ולהדיר את הציבור החרדי מכל זכות אזרחית שעוד היתה לו. אמנם, הבהירו – גם הצד הימני של המפה לא יילחם עבור שום נושא של קדשי שמים ולא על קדושת השבת, גם לא על זכויות הציבור החרדי".

הרבנים עסקו גם בחוק הגיוס והכרסום בסטטוס קוו. "הוזכרו האיומים בכל תחומי החיים. בראש ובראשונה מאוימים לומדי התורה, וחוק הגיוס בכפיה המונף השכם והערב ללא הרף, מבקש לשלול מבני הישיבות הקדושות את הזכות להוסיף ולהגות באוהלי תורה. שבת קודש נרמסת בראש כל חוצות. גורמים שלטוניים, ממשלתיים ועירוניים וגורמים שיפוטיים, עושים יד אחת להרוס למוטט את שמירת השבת בפרהסיה הציבורית בארץ הקודש".