נפתלי בנט
נפתלי בנט Flash 90

שר הביטחון ויו"ר ימינה, נפתלי בנט, שוחח הבוקר (שלישי) עם עופר חדד ברדיו ירושלים והתייחס לטרור מרצועת עזה ולבחירות לכנסת שיתקיימו בעוד פחות משבועיים.

השר בנט הסביר כי מול עזה ישראל פועלת בשני מישורים: המישור הראשון הוא "מעשיכם יקרבוכם ומעשיכם ירחיקוכם'', כלשונו.

בנט הסביר כי אם לאזרחי ישראל יהיה טוב אז גם לאזרחי עזה יהיה טוב וציין את ההחלטה שקיבלו יחידות משגרי בלוני הנפץ בעזה להפסיק לשגר לישראל. לדבריו המבחן הוא ארוך טווח ולא נמדר בתוך ימים ספורים.

"אנחנו מכינים אביב מכאיב לעזה", אמר בנט והוסיף כי צה"ל מכין תוכנית שבסופה שקט בר קיימא לדרום ומניעת יכולת האויב להתעצם, אך סירב לציין האם המבצע יכלול מיטוט חמאס.

השר התייחס גם לבחירות ולאפשרויות להקמת ממשלה: "אם יהיו אחוזי הצבעה גבוהים אנחנו יכולים להגיע ל-61. היינו ב-60 מנדטים גם בלי ליברמן. עם קצת פוש ואם אנשים לא יהיו שאננים אנחנו יכולים להביא 61".

לדבריו רק ''ימינה'' גדולה תמנע הקמת מדינה פלסטינית: "אם נהיה חלשים ואם לא נהיה בממשלה כתעודת הביטוח של ארץ ישראל ושל מחנה הימין, אין לי ספק שימסרו לערבים שטחי ארץ ישראל. רק אם נהיה חזקים נוכל למנוע את זה".

בנט גם יצא למתקפה על ליברמן: "היום צריך לספור את ליברמן כשמאל מלא מלא. ליברמן עבר למחנה השמאל, לא בערך ולא כמעט, מלא מלא".

"אעשה כל שביכולתי למנוע בחירות רביעיות אבל אני לא אמליץ על בני גנץ, לא אכתיר אותו ולא אביא אותו להיות ראש ממשלה מכיוון שהוא עומד בראש מפלגה שמאלנית ואנטי-דתית, ואני לא אתן את ידי למפלגה שהיא נגד עמדותיי בכל תחום שהוא".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו