יו"ר התאחדות המלונות בירושלים: להדיח את יהושע ישי

יו"ר התאחדות המלונות בבירה דורש מהשר לשירותי דת למנות מועצה דתית חדשה בירושלים שתחליף את הממונה הנוכחי יהושע ישי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בשבט תש"פ

יו"ר התאחדות המלונות בירושלים: להדיח את יהושע ישי-ערוץ 7
ישי ברנע
צילום: דוברות

ישי ברנע, יו"ר התאחדות המלונות בירושלים ומנכ"ל מלון יהודה, שיגר מכתב לשר לשירותי דת יצחק ועקנין בעקבות התנהלות הממונה על המועצה הדתית בירושלים יהושע ישי.

כזכור, בערוץ 7 נחשף כי ישי החליף את מנעול לשכתו של הרב שטרן ומנע את כניסתו של הרב למקום.

ברנע כתב לשר הדתות: "כידוע לך מצבה של מערכת הכשרות בירושלים חמור ביותר כפי שנחשף באריכות ובפירוט בדו"ח שפרסם מבקר המדינה לפני שנתיים וחצי, ואנו בעלי העסקים נפגעים באופן קשה מהתנהלות זו של מחלקת הכשרות במועצה הדתית בראשותו של מר יהושע ישי.

"מאז כניסתו של הרב שטרן לתפקידו כרב העיר הוא פועל רבות למען הציבור בירושלים בכלל ולמען בעלי העסקים בפרט, ולמרות שהמועצה הדתית עד היום לא תיקנה את הכשלים החמורים המופיעים בדו"ח מבקר המדינה, הרב שטרן שליט"א במאמץ רב ובאמצעים המועטים העומדים לרשותו עושה לילות כימים לחיזוק מערך הכשרות בירושלים, והכל תוך שיח וכבוד הדדי עם בעלי העסקים, במאור פנים ובנועם ההליכות האופייני לו".

ממכתבו של ברנע עולה כי החלפת מנעול הלשכה הינה המשך ישיר להתנהלות מתמשכת של הממונה על המועצה הדתית כלפי הרב שטרן, "אין זה סוד שהממונה על המועצה הדתית מר יהושע ישי אשר ניהל במשך שנים את המועצה הדתית ללא נוכחות רב ראשי בעיר מנסה בכל דרך להכשיל את עבודתו של הרב שטרן ולפגוע בכבודו. הדבר החל כבר מספר שבועות לאחר היבחרו של הרב שטרן כאשר מלאו לו 70 ומר יהושוע ישי ברוב חוצפתו הודיע לרב על סיום עבודתו, הדבר נמשך לאורך כל השנים בהן משמש הרב שטרן כרבה של ירושלים, במהלכם חרמות על כבוד הרב בהובלתו של מר יהושע ישי הפכו לעניין שבשגרה ועבודתו של הרב הפכה קשה מיום ליום.

"לא אחת הזדעזעתי כאשר בעיניי ראיתי ובאוזני שמעתי איך עובדי המועצה הדתית והעומד בראשה הופכים את הרב שטרן לשק חבטות, מבזים את הרב ולא נותנים לו מנוחה".

ברנע מודה במכתבו לשר לשירותי דת על התערבותו המהירה בפרשה ומציין כי "כאדם שומר תורה ומצוות ראיתי חובה למחות על עצם ביזוי תלמיד חכם והפגיעה בכבודה של תורה, ושמחתי לשמוע כי העמדת את מר יהושע ישי על מקומו ואני מודה לך כל כך".

ברנע מסיים את מכתבו לשר בדרישה: "כנציגם הרשמי של מלונאי ירושלים (ארגון העסקים הגדול ביותר בירושלים המייצג כ 60 בתי מלון) ובשמם של כלל בעלי העסקים הנפגעים מהתנהלותו הבריונית של מר יהושוע ישי כלפי הרב שטרן, ומחוסר המעש של מר יהושוע ישי בכל הנדרש לתיקון מחלקת הכשרות במועצה הדתית אני פונה אליך בבקשה לפעול להסדרה בהקדם של הארכת כהונתו של הרב שטרן כפי שאישר היועץ המשפטי לממשלה''.

בנוסף מבקש ברנע ''להתחיל לאלתר בהכנות לכינון מועצה דתית נבחרת בעיר ירושלים, כך שמיד לאחר כינונה של ממשלה חדשה יוכל הרכב המועצה הדתית להתחיל לפעול כדין".