יהדות התורה: להסביר למערכת המשפט את מקומה

בהנהלת בתי המשפט כינו את דברי הרב מאזוז על השופטים "דברי בלע". ברשימת יהדות התורה תוקפים בחריפות את מערכת המשפט.

ערוץ 7 , כ"ג בשבט תש"פ

יהדות התורה
יהדות התורה
צילום: Flash90

ברשימת יהדות התורה זועמים על תגובת הנהלת בתי המשפט לדברי הרב מאיר מזוז שפורסמו בחדשות 12, לפיהם "שופטי העליון הם כלבים ובהמות", בה נטען כי דברי הרב מאזוז הם "דברי בלע" ו"שפת ביבים".

ביהדות התורה לפעול לשמירת כבודם של גדולי התורה, "הגיעה העת להסביר למערכת המשפט את מקומה בחברה הישראלית, שפיטה על פי החוק ותו לא".

לדברי המפלגה, "גדולי התורה הם מורי הדרך, הם המצפן הערכי והרוחני ונכון ומותר שיעבירו ביקורת גם על מערכת המשפט. הגדרת דבריו של אחד מגדולי התורה כ'דברי בלע' מחזקים עוד את כוונתנו לפעול ולחזק את דעת התורה ועולם התורה".

עוד הוסיפו ביהדות התורה, "בקדנציה הבאה נדע לפעול להגבלת כוחם של העוטים גלימה והיושבים על כס המשפט שטועים לחשוב כי הם הרשות המבצעת, המחוקקת והשופטת כאחד ומתוך כך הפכו גם למשטרת הדעות"

בתגובה לדברים נמסר מטעם הנהלת בתי המשפט, "הרשות השופטת רואה בחומרה רבה את דברי הבלע שהשמיע הרב מאזוז נגד בית המשפט העליון של מדינת ישראל ושופטיו. דבריו הבוטים של הרב מאזוז ראויים לכל גנאי. יש להצר על כך שרב בישראל, אשר ניתן לצפות כי יעשה למען אחדות וקירוב לבבות בחברה, בוחר לנקוט בשפת ביבים ובשיח מסית ומפלג".